Aan al onze medewerkers Nog enkele dagen en het jaar 1968 zal al weer verstreken zijn. Een jaar, dat politiek gezien vol onrust en onze- ^^kerheid was. We denken o.a. aan de studenten onlusten in Duitsland, de mei-opstand in Frank rijk, gepaard gaande met grote stakingen, de ge beurtenissen in Tjechoslowakije, de rassenonlus- ten in de Verenigde Staten, de oorlog in Vietnam, de burgeroorlog in Nigeria, en zo zouden er nog veel meer dingen te noemen zijn. Op financieel-economisch terrein hebben we te maken gehad met grote spanningen, als gevolg van het feit, dat de Franse economie door de mei stakingen een heel eind achterop was geraakt, waardoor de Franse franc t.o.v. de andere harde valuta's zeer verzwakt was. Met steun van de E.E.G. partners, Zwitserland en Amerika kon een devaluatie worden voorkomen, maar het zal nog wel geruime tijd duren eer het vertrouwen in de voorheen zo „harde" Franse •franc weer geheel hersteld zal zijn. Ondanks al deze moeilijkheden, mogen we toch constateren, dat het afgelopen jaar een economische opleving te zien heeft gegeven vergeleken met 1967. Ook in ons bedrijf is dit gelukkig merkbaar ge weest, al hebben we de economische groei niet helemaal kunnen volgen door de knelpunten die er nog steeds waren. In dit verband moet vooral de personeelsbezet ting genoemd worden die nog altijd zorgen baart. Het feit dat voor het bedrijf in Rijssen niet vol doende mensen konden worden aangetrokken, heeft er toe geleid, dat verdere uitbreiding van de breeddoekweverij slechts in ons dochterbedrijf in Lokeren kon worden gerealiseerd. Als gevolg van overstromingen in Pakistan zijn de prijzen van de jutegrondstoffen in de loop van het afgelopen jaar aanzienlijk gestegen. Dit heeft ech ter, dankzij de grote vraag naar juteprodukten niet geleid tot enige stagnatie in de afzet. Wel hebben de exceptioneel hoge prijzen en de prijs- schommelingen tot gevolg dat de consument meer geneigd is over te gaan tot het gebruik van syn- thetica. Wij zijn wat dat betreft paraat en volgen de ont wikkeling op de voet. Wanneer wij zo terugzien op het jaar, dat voorbij ging, dan mogen we tevreden zijn, al werden niet alle gestelde doelen bereikt en al heeft het grote moeite gekost de klanten naar wens te bedienen. Vaak bleek dit zelfs niet mogelijk omdat er niet voldoende speelruimte was om aan de steeds groeiende vraag te voldoen. Deze tendens zal zich, naar het zich laat aanzien, in het volgende jaar voortzetten. Wij kunnen dan ook het jaar 1969, wat onze afzetmogelijkheden betreft, met vertrouwen tegemoet zien. Wij willen niet eindigen zonder u allen te dan ken voor hetgeen in het belang van het bedrijf en daarmede in ons aller belang werd gepresteerd. In sommige afdelingen moest vaak onder hoge druk worden gewerkt om bepaalde orders op tijd klaar te krijgen, of om te zorgen dat alles tijdig de deur uitging. Een woord van waardering voor wat vaak onder moeilijke omstandigheden werd be reikt, is hier op zijn plaats. Moge het nieuwe jaar u allen veel heil en zegen brengen. DE DIRECTIE. 3

Het Anker | 1968 | | pagina 3