Het is vrijdagavond 25 oktober, een klok van een kerktoren slaat zeven uur. Op het met nevel be dekte stationsplein staan een kleine dertig perso nen ongeduldig te wachten, op het vervoer dat hen naar een plaats zal brengen om van daar uit gedropt te worden. Eindelijk is het dan zover, het is kwart over zeven, klaar voor de start. Einddoel onbekend. Tegen kwart voor acht stappen de eerste deel nemers, voorzien van een zaklantaarn de duister nis in. Hier en daar zie je een lichtje branden. In de opdracht, die ze in hun inmiddels verkleum de handen houden staat: Begeef u naar de Lent- fertsweg, alwaar u bij de Henrink uw volgende opdracht zult vinden, zorg tevens voor een krant van maandag 20 oktober j.l. Voor velen is het begeven naar de Lentfertsweg geen probleem, ineens zie je aan alle kanten zak lantaarns schijnen, stomverbaasd bekijken de nog aanwezige organisatoren dit, en komen tot de ont dekking dat er liefst vijf bedrijven meer zijn die ook hier (achter de Apenberg) een dropping hou den. U begrijpt wel de organisatoren raken in paniek, wat nu? Gelukkig is één der heren heer en meester in het scheur en crosswerk met een auto en zodoende weet hij de niet voorziene chaos te voorkomen. Het tweede deel van de opdracht blijkt toch niet zo gemakkelijk te zijn. Wat is namelijk het geval? Er zijn er enkelen die aan het rekenen gaan en bedenken dat 20 oktober niet op maandag maar op zondag viel, dus zo redeneert men verder maandag de twintigste bestaat niet en hoeven wij ook geen krant mee te brengen. Nu is er toch één groep die zo leep is om het zondagsblad te vragen, met behulp van een pen verandert één der heren zondag in maandag en zo krijgt deze groep de gevraagde krant. Inmiddels hebben de eersten de volgende op dracht in de hand, deze luidt: Begeef u naar een bordje waar „IJS" op staat en noteer tevens de 21

Het Anker | 1968 | | pagina 21