Reaht op Kinderbijslag? er alleen maar mondjesmaat bijkomen. Dat is onze grootste zorg. Daarom wordt er bij de meiiers ook dag en nacht gewaakt. Zou er plotseling een gat invallen, dan moet het onmiddellijk weer worden dicht gemaakt." Jacob van de Brink is de man van de anekdotes: „kort na de oorlog zag je hier vaak een man rond lopen", zegt hij, „die koolteer verzamelde, dat bij het verkolingsproces vrijkomt. Kijk, daar ligt het. Zijn verloofde gebruikte het spul om er haar benen mee bruin te verven." Beekman's houtskoolbranderij is gemakkelijk te vinden. Ze ligt vlak bij de E 8 tussen Apeldoorn en Amersfoort. Wie deze weg afrijdt komt zo'n zes kilometer na Apeldoorn en zes kilometer vóór Nieuw-Milligen bij een ANWB-bord met daarop FUddel, Elspeet en Nunspeet. De weg rechtsaf stuit na ongeveer een halve kilometer op het met een geel bord aangegeven wildraster. Zo'n hon derd meter ervoor voert een zandweg, links, naar de smeulende meiiers in het bos. Wat dat bos betreft: daarmee zijn in deze met veel natuur uit geruste omgeving honderden hectaren bedekt. Het komt voor dat medewerkers die met pensioen gaan niet weten dat zij, onder bepaalde voorwaar den, recht hebben op kinderbijslag, ook na hun pensioen. Voor de kinderen, waarvoor zij tot hun pensioen datum kinderbijslag hebben ontvangen, kunnen ^zij voortzetting van de betaling van kinderbijslag aanvragen bij de Raad van Arbeid. De voor kinderbijslag in aanmerking komende kinderen zijn: 1. eigen-, stief- en pleegkinderen jonger dan 16 j.; 2. kinderen van 16 jaar en ouder, doch jonger dan 27 jaar die studeren. Aan deze studie moet dan meer dan 25 uur per week worden besteed en het kind moet meer uren per week studeren dan werken; 3. zieke of gebrekkige kinderen van 16 tot 27 jaar. Hiervoor geldt dat deze kinderen door hun ziekte of gebrek niet in staat moeten zijn om het eerstkomende jaar de helft te verdienen van een loon, dat door gelijksoortige gezonde kinderen van hun leeftijd wordt verdiend; 4. kinderen van 16 tot 27 jaar die meer dan een halve dagtaak hebben in het verzorgen of mede verzorgen van uw huishouden. Zo'n kind wordt geacht meer dan een halve dag in uw huishou ding werkzaam te zijn indien het niet meer dan 25 uur per week elders werkzaam is Het moet echter wel min of meer noodzakelijk of wenselijk zijn, dat deze kinderen in uw huis houden werken. Om voor zo'n kind recht op kinderbijslag te hebben moet u dan ook aan een van de volgen de voorwaarden voldoen: a. uw echtgenote behoort niet meer tot uw gezin. (Door overlijden, echtscheiding of duurzaam gescheiden leven); b. uw echtgenote kan door ziekte of gebreken ten hoogste 10% van haar normale huishoudelijke werkzaamheden verrichten; c. uw echtgenote heeft hulp nodig van uw dochter door de grootte van uw gezin. Deze hulp wordt nodig geacht indien uw gezin bestaat uit 4 of meer kinderen jonger dan 27 jaar, die tot uw huishouden behoren. Kinderen die alleen in het weekeinde thuis zijn mogen niet worden mee geteld. Om voor kinderbijslag in aanmerking te kunnen komen, geldt dat u het betreffende kind tenminste in belangrijke mate onderhoudt. Van uw eigen kinderen jonger dan 16 jaar die tot uw huishouden behoren wordt zonder meer aan genomen dat u die kinderen in belangrijke mate onderhoudt. Voor andere kinderen jonger dan 16 jaar dient u echter tenminste 8,- per week bij te dragen in de kosten van levensonderhoud per kind en voor kinderen van 16 tot 27 jaar tenminste 16,- per week. Dit is slechts een zeer korte opsomming van enige belangrijke bepalingen van de kinderbijslagwet ten. Denkt u recht te hebben op kinderbijslag voor een kind waarvoor u nog niets wordt uitbetaald, dan kunt u zich voor nadere inlichtingen wenden tot de heer Nijsink van de Sociale afdeling, toe stel 342. 19

Het Anker | 1968 | | pagina 19