BRIEF VAN ST. NICOLAAS AAN DE NteilWe pUZZ6l TER HORST KINDEREN Beste Kinderen, Als jullie dit lezen ben ik met mijn zwarte Pieten alweer op weg naar Spanje. T^^s jullie wel weten worden wij altijd met veel cSRte en feestgedruis in Nederland ontvangen maar ons vertrek geschiedt vrijwel immer met stille trom. Dat vindt Sint trouwens niet zo erg, want na de drukke dagen met de vele bezoeken die hij overal moet afleggen, is hij toch weer blij als het weer 6 december is en hij naar Spanje kan terugkeren. Misschien hebben jullie wel op de T.V. gezien hoe de Sint dit jaar in Veere, in Zeeland met zijn schip aankwam. Heel Veere was in rep en roer, een muziekkorps speelde vrolijke Sinterklaasversjes en de burge meester heette St. Nicolaas plechtig welkom op het bordes van het fraaie stadhuis. En zo begonnen wij onze tocht door Nederland en gelukkig hebben wij ook dit jaar kans gezien Rijssen te bezoeken. Wat hebben jullie ons een plezier gedaan met jullie geweldig zingen. Eerst al bij het binnen komen en later tijdens ons bezoek. is zo fijn dat de heer Mensink altijd paraat u^Pn Sint de helpende hand te bieden vooral bij het beklimmen van het podium want dat valt om de drommel niet mee op mijn leeftijd. Ik ben dan steeds weer blij als ik eenmaal in mijn zetel zit en de vrolijke kinderschaar voor mij verzameld zie. En mijn beide Pieten, de Boekenpiet en de Zak- kenpiet, zijn dan zo uitgelaten. Ook dit jaar weer, moest Sint ze herhaaldelijk tot orde roepen, want ze zouden de gekste dingen willen doen. Maar alles is gelukkig goed afgelopen en wij dan ken allen die hieraan hebben medegewerkt. Hartelijk dank aan de kinderen die op het toneel zo mooi hebben gezongen en aan de kleine Gerard voor zijn prachtige tekeningen. Tot volgend jaar maar weer en hartelijke groeten van SINT De bedoeling is dat de woorden uit de eerste en tweede rij samengevoegd worden tot één woord, de woorden uit de eerste rij staan in de juiste volg orde, uit de tweede rij moet men een woord zoeken dat past bij het woord uit de eerste rij. Bij de juiste oplossing vormen de eerste letters van elk tweede woord een andere omschrijving van het ons aller bekende „Geen woorden maar daden." Ba daan pol tuin bloed erf achter woord voor oog bed daad dis aard bij ten woon land zeil even bed doek wonder eend ka raam ge aak rijn as tuimel nier slaap eigen gesp heen vaat tel pot oord pa drank vol al bes rust bel meel hol iep rus tel Inzendingen gaarne vóór 30 januari aan de Puz- zelredaktie. Aangezien het vorige Anker te laat verschenen is, komt de oplossing van de kruiswoordpuzzel even eens in het eerstvolgende nummer. Onze puzzelvrienden prettige feestdagen en een gelukkig Nieuwjaar gewenst. DE PUZZELREDACTIE. 17

Het Anker | 1968 | | pagina 17