Baas Van Leussen met pensioen Duitse huishoudingen tapiftbewuster De heer W. van Leussen, Baas in dc spinnerij Boomkamp, ging op donderdag 31 oktober jd. met pensioen na op 2 oktober de 65-jarige leeftijd bereikt te hebben. Na ruim 40 jaar bij de Fa. J. ten Bos te Wierden gewerkt te hebben, kwam nadat deze firma in 1958 haar poorten had gesloten, Baas van Leussen ^iïzelfde jaar bij ons in dienst, eerst als spinner ^^r als ploegbaas. Deze verandering van werk kring was voor Baas van Leussen, na eerst zovele jaren in één bedrijf gewerkt te hebben, niet ge makkelijk, doch hij wist zich spoedig om te scha kelen en zich aan de gewijzigde situatie aan te passen. De heer A. H. ter Horst sprak op die donderdag ochtend waarderende woorden tot Baas van Leus sen waarna hij hem het persoonlijk wandbord overhandigde. Voorts sprak de heer Ter Horst de hoop uit, dat het Baas van Leussen gegeven zou worden nog vele jaren van zijn pensioen te mo gen genieten. Na nog enige tijd genoeglijk met elkaar gepraat te hebben, dankte de heer Van Leussen de Directie voor de prettige ontvangst en de vriendelijke woorden tot hem gericht en keerde huiswaarts. Wij lazen in een Duits vakblad „72,5 miljoen m2 kamerbreed tapijt voor 1970, een prognose die - afgaande op de resultaten van de jongste onderzoekingen - bijna reeds bereikt is, d.w.z. in 1968 zeker verwerkelijkt zou kunnen worden, als de produktiecapaciteit toereikend zou zijn. De wens van de verbruiker om zijn woning met vasttapijt te doen beleggen, komt aan deze prog nose tegemoet. Waren het in 1965 nog 35% van alle huishoudingen die in hun woonkamer vast tapijt wilden hebben, het EMNID-instituut stelde voor 1967 reeds een percentage vast van 45. Voor de overige delen van de woning is het beeld als volgt: slaapkamer 26% (1965 23%) kinderkamer 21% (1965 15%) hal 19% (1965 9%) Zelfs voor badkamer en keuken wordt de laatste tijd steeds meer aan tufted tapijt gedacht." Voor ons bedrijf, dat voor een groot deel van zijn produktie nauw verbonden is met de gang van zaken in de tapijtindustrie, is de boven geschetste ontwikkeling zeer bemoedigend. Wij mogen aannemen dat de groei van het ver bruik van kamerbreed tapijt in Nederland en an dere landen ongeveer hetzelfde beeld zal vertonen. Voor ons een prikkel om te zorgen dat wij bijblij ven en dat ons aandeel in de groter wordende markt relatief niet kleiner gaat worden! 13

Het Anker | 1968 | | pagina 13