worden. De Voorzitter vraagt hoe dit in andere bedrijven gaat. De heer Van Eist zegt dat dit erg verschillend is, het ligt eraan of er punten zijn die ingevoerd moe ten worden. De heer Wennemers zou graag zien dat er een kort verslag aangeplakt werd zodat de O.R. ook in het bedrijf een beter aanzien zou krijgen. De Voorzitter zegt dat het verslag hier pas in het „Anker" gepubliceerd wordt, nadat het door de O.R. is goedgekeurd, dit gebeurt op speciaal ver zoek van de O.R. zelf. De heer Pavlicek deelt mede dat belangrijke pun ten zoals b.v. de werktijdregeling, direct worden aangeplakt. De Voorzitter zegt dat dit punt nader bekeken zal worden. De heer Van Eist zegt dat hij wel een voorstander is van het aanplakken van belangrijke punten uit de O.R.-vergadering in het bedrijf, dit geeft geen moeilijkheden en men komt aan de wensen van de werknemers tegemoet. Wat het vakantieschema betreft, stelt de heer Beunk voor om collectief snipperen op St. Niko- laasavond af te schaffen. De heer Seppenwoolde is hier ook wel voor. Veel mensen in het bedrijf hebben hierom gevraagd, maar er moet wel de voorwaarde aan verbonden worden, dat er gesnip perd mag worden. De Voorzitter is van mening dat dit dan moeilijk wordt daar er dan de kans is dat b.v. de Krasserij door blijft werken en de Spinnerij niet. De heer Beunk zegt dat men ook kan snipperen als er b.v. een voetbalwedstrijd voor de T.V. is. De Voorzitter stelt voor om het vakantieschema op de volgende vergadering te behandelen. 2d. Rondvraag: Vraag van de heer Schippers om de mensen in de Sterkerij te voorzien van een goed zakmes. Vraag van de heer Spenkelink betreffende de stof afzuiging, deze werkt nog steeds niet goed, dit is nu al bijna 2 jaar zo. De heer Spenkelink vraagt of er vóór de vakantie nog weer een O.R.-vergadering is; ieder jaar na de vakantie zijn er mensen die snipperdagen moe ten en dan zijn er nog geen snipperuren vrij ge geven. Het is beter om dit vóór de vakantie te regelen. De heer Kochanowski zegt dat er een geval is in de Krasserij dat bijgelegd zou worden, maar dit is nog niet gebeurd. Hier zal naar geïnformeerd worden. De heer Companje heeft van zijn voorganger en kele punten door gekregen nl. ten le het loon van de getouwbazen en ten 2e de premies van de ideeënbus zou men gaarne verhoogd willen heb ben; is hier al aandacht aan besteed? De Voor zitter weet hier niets van. De heer Wennemers vraagt wanneer de leden de notulen krijgen of worden die voorgelezen? De Voorzitter antwoordt dat men die persoonlijk krijgt. De heer Wennemers vraagt verder of er al iets aan het fietsgeld is gedaan. Dit zou jaren op de zelfde hoogte zijn gebleven, terwijl trein- en bus- kosten steeds verhoogd zijn, deze hogere trein- en buskaartjes worden wel vergoed. De Voorzitter zegt dat hier wel over gesproken is, maar dat er nog geen beslissing is genomen. De heer Van Eist dankt namens zijn collega's voor de verleende gastvrijheid om deze vergadering bij te mogen wonen. Wij hebben hierom gevraagd, aldus spreker, en wij hebben hier een speciale re den voor; wij hebben moeilijkheden gehad met de kandidaatstelling en wij hebben getracht ze op te lossen. Van onze kant zou ik willen stellen, dat de O.R. een raad is, waarin de problemen van het bedrijf en van de werknemers gezamenlijk be sproken kunnen worden. Dit kan alleen geschieden indien wij trachten el kaar te benaderen in een sfeer van wederzijds ver trouwen. Ik hoop dan ook dat de nieuwe O.R. de gelegen heid zal krijgen het wederzijds vertrouwen in de O.R. weer in te voeren. Er is behoefte om naar elkaar te luisteren en de O.R. kan hier heel wat aan doen. 9

Het Anker | 1968 | | pagina 9