trachten te zorgen dat de volgende generaties in dit bedrijf bestaanszekerheid vinden. Dit is een moeilijke zaak. Thans moeten wij een secretaris aanstellen. Offi cieel staat in de wet: „De O.R. wijst al dan niet uit zijn midden een secretaris aan". Wij kunnen dit door stemming doen of wilt u na nader beraad er een aanwijzen. De heer Borkent deelt mede dat er in overleg met de leden besloten is om de heer Seppenwoolde, die in de oude O.R. secretaris was, voor deze O.R. ook weer als secretaris aan te stellen. De Voorzit ter vraagt of de heer Seppenwoolde met deze be noeming akkoord kan gaan. De heer Seppenwoolde gaat wel met deze benoe ming akkoord indien de leden het hier allemaal mee eens zijn. De heer Harbers gaat wel akkoord met deze be noeming maar heeft wel een vraag, nl. de heer Borkent zegt dat deze benoeming gedaan is in overleg met de leden, wij zijn niet gevraagd en weten hier niets van, geldt dit alleen voor de ge organiseerde leden? Hier is inderdaad sprake van overleg door de georganiseerden. Verder gaat de O.R. met deze benoeming akkoord. De Voorzitter komt terug op het verzoek van de vakbonden nl. of hier de mogelijkheid zou bestaan om vóór de officiële vergadering een voorvergade ring te houden en een spreekuur in het bedrijf. Wij hebben dit punt besproken en wij willen ver mijden wat we vroeger bij de kern hadden waar nl. ook altijd een voorvergadering werd gehouden. Kwam dan de officiële vergadering, dan was er maar één woordvoerder, wat ik volkomen onjuist vindt, ik wil juist graag de mening van ieder per soonlijk zodat wij weten wat er in het bedrijf leeft. Wanneer er slechts 1 of 2 woordvoerders zijn, dan krijgt men slechts één mening te horen, hooguit 2, de rest knikt en zegt niets. De heer Van Eist zou graag iets willen zeggen over het probleem van de voorvergadering. Men hoeft hiervoor geen vrij te geven, de mensen kunnen deze voorvergadering in eigen vrije tijd gaan houden. Wel is het zo, dat als in bedrijfstijd voorvergaderd mag worden, niemand uitgesloten wordt; gebeurt dit in eigen tijd, dan kunnen de ongeorganiseerden er niet bij zijn. Wat is het doel van een voorvergadering: a. Eerst zullen de punten bekeken worden die door de Voorzitter op de agenda voorkomen. In een voorvergadering is er gelegenheid om aan deze agenda punten toe te voegen. Volgende punt is om bij een voorvergadering de punten die niet op een officiële O.R. thuis horen eruit te selecteren en bij een voorvergadering af te handelen. Het heeft b.v. geen zin om op een offi ciële O.R.-vergadering een uur te praten over een lek in de W.C. Ik zou voorstellen om pl.m. één dag vóór de officiële vergadering een voorverga dering te houden en dat in de officiële vergadering iedereen vrij is om zijn eigen mening naar voren te brengen. De Voorzitter vindt dat de heer Van Eist dit dui delijk uiteengezet heeft. De O.R.-leden zijn dit met de Voorzitter eens. Dan moet er ook een Kleine Commissie benoemd worden; de Voorzitter stelt voor om van iedere organisatie één aan te wijzen plus één van de groep bazen. De bedoeling is, dat de Kleine Commissie iedere eerste woensdag in de maand met de personeels chef bijeenkomt en zo nodig eerder of vaker. De heer Borkent zegt dat ook hiervoor de leden gekozen zijn, dit zijn de heren: A. H. Wennemers, Joh. Spenkelink, en de heer J. H. Seppenwoolde. Van de groep bazen is er nog geen gekozen, dit zullen de bazen even overleggen. De heer Wennemers vraagt of de Kleine Commis sie verantwoording schuldig is aan de Onderne mingsraad. De Voorzitter zegt dat hij graag zou zien dat er van de Kleine Commissie-vergaderingen notulen gemaakt werden en dat deze toegevoegd werden aan de notulen van de O.R. Wat het houden van het spreekuur in het bedrijf betreft, lopen we zo heel gauw de kans de bazen te passeren, aldus de Voorzitter. Wanneer er klach ten zijn, b.v. loonklachten, horen deze allemaal 6

Het Anker | 1968 | | pagina 6