Aanwezig de heren: H. Jordaan, C. J. Kochanows- ki, J. H. Seppenwoolde, J. Niks, Joh. Spenkelink, A. Borkent, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, G. H. Schippers, J. W. Baan, A. H. Wennemers, W. Com- panje, G. Wessels, G. Tijhof, J. Leussink, J. W. Pongers, Js. Harbers, J. H. Jordaan, J. C. Tom, V. K. Pavlicek en de districtbestuurders de heren W. van Eist - Unitas, B. Nijkamp - de Eendracht, W. Verstraeten - St. Lambertus. De Voorzitter, de heer H. Jordaan, opent met een kort welkomstwoord de vergadering en heet alle leden van harte welkom, zowel de oude als nieuwe leden, hij is blij dat iedereen aanwezig is. Ook de districtbestuurders, die gevraagd hebben om deze eerste vergadering van de nieuwe O.R. bij te wonen, worden welkom geheten, vooral de heer W. Verstraeten van St. Lambertus. De Voor zitter is blij dat na jarenlange afwezigheid in de O.R. ook weer leden van St. Lambertus vertegen woordigd zijn. Veel oude O.R.-leden zitten weer aan deze tafel en enkele nieuwe. Het is daarom misschien wel goed in het kort te vermelden wat de taak en be voegdheden zijn: De taak is: De O.R. heeft tot taak, zulks onder erkenning van de zelfstandige functie van de ondernemer, naar vermogen bij te dragen tot een zo goed mogelijke functionering van de onderneming en een goede samenwerking in de onderneming te bevorderen. Bevoegdheden: De O.R. tracht de hem opgedragen taak te be reiken door: a. Het adviseren en het doen van voorstellen om trent maatregelen die tot verbetering van de gang van zaken in de onderneming kunnen bij dragen. b. Het plegen van overleg inzake het vaststellen van een arbeidsreglement resp. van vakantie tijden, werkroosters, ploegendiensten, schaft tijden en veiligheidsmaatregelen, alsmede van maatregelen op het gebied van de gezondheid en van de hygiëne. c. Het bevorderen van de juiste toepassing, na leving en uitvoering van een eventuele collec tieve arbeidsovereenkomst en van alle andere voor de onderneming geldende al dan niet wet telijk vastgelegde arbeidsvoorwaarden. d. Het bevorderen van de scholing en opleiding van werknemers in de onderneming. e. Het behandelen vanuit het personeel, te zijner kennis gebrachte wensen, bezwaren en opmer kingen, voor zover deze van belang zijn voor de positie van de werknemers in de onderne ming; klachten van individuele aard dienen in eerste instantie te worden behandeld met het daarvoor aangewezen leidinggevend personeel. f. Het deelnemen in het beheer van instellingen ten behoeve van werknemers aan de onderne ming verbonden, indien en zover daarin niet bij of krachtens de wet, of andere wijze is voor zien. De O.R. onthoudt zich van de behande ling van aangelegenheden die door de vak vereniging in overleg met de werkgeversver eniging waar de onderneming is aangesloten, zijn of plegen te worden geregeld. De leden van de O.R. zijn verplicht de zaken geheim te houden waarvoor hun door de O.R. of Directie geheimhoudingsplicht is opgelegd, of waarvan zij redelijkerwijs kunnen vermoe den dat geheimhouding is vereist. Mag ik dan hiermede het officiële gedeelte sluiten en de hoop uitspreken dat de komende O.R.-ver gaderingen in een prettige sfeer mogen verlopen en dat de besprekingen in het belang van de werk nemers, maar ook voor de onderneming vrucht baar mogen zijn. Ik heb volkomen het begrip dat het niet altijd gemakkelijk zal zijn omdat er soms besluiten ge nomen worden die niet direkt van belang zijn voor de werknemers maar wel voor de onderneming. Dit is dan weer een indirekt belang voor de werk nemers. Wij moeten steeds aan de toekomst denken en zor gen dat de onderneming gezond blijft om de bestaanszekerheid van de onderneming te hand haven. Een mensenleven is kort, maar wij moeten 5

Het Anker | 1968 | | pagina 5