Lokeren kreeg geen revanche op kantoor- en bazenelffal aw Zaterdag 3 augustus vond de zo langzamerhand traditioneel geworden voetbalwedstrijd plaats tus sen Ter Horst Co. Lokeren en Ter Horst Co. Rijssen. Deze keer moest Rijssen de gastheer zijn. 's Morgens om pl.m. 11 uur werden onze Belgische collega's, die een grote bus vol supporters mee brachten, welkom geheten in het Parkgebouw. Ondanks de slechte, minder goede weersomstan digheden werd er toch een rondrit gemaakt door de mooiste gedeelten van Rijssen, Holten en Nij- verdal. Om half drie kwamen op het terrein van de kam- garen beide elftallen tegen elkaar in het strijdperk. In het kantoor- en bazenelftal, dat met invallers in het veld kwam, waren nu de heren G. Tijhof en C. Vlaardingerbroek opgesteld. Dit betekende echter geenszins een verzwakking, door hun tech nisch kunnen in de weegschaal te werpen, werd het tekort aan snelheid volledig opgeheven. Direct na de aftrap, was het duidelijk dat de jeugdige Rode Duivels van plan waren zich te revancheren voor de vorig jaar geleden nederlaag van 71 in Lokeren. De Belgische stormlopen werden door de meerdere ervaring en techniek van de Rijssenaren voorlopig nog in toom ge houden. Op fortuinlijke wijze kwam de in oranje gesto ken thuisclub aan twee doelpunten. Eerst wist H. Smit via een been van een der Belgen raak te schieten, terwijl na een half uur spelen M. Waan- ders de bal hard inschoot. Onbereikbaar vloog het leder, via het lichaam van een der achterhoede spelers in de touwen. De Rode Duivels reageerden echter bijzonder fel. De goed spelende links- en rechtsbinnen der gas ten wisten elkaar ineens te vinden en van gaten in de Rijssense defensie te profiteren. Tot drie maal toe moest doelman Bronsvoort de droeve gang naar de touwen maken. Enthousiast aangemoe digd door luid getoeter van haar supportersschare probeerde Lokeren nu door te drukken, maar de Oranjedefensie was nu weer gesloten. Nog voor de thee (limonade) bracht H. Vlogtman met een knap doelpunt beide partijen weer op ge lijke voet. Tijdens de pauze boden alle Belgische spelers hun tegenstanders, inclusief de scheidsrechter en grensrechters een presentje aan, terwijl de Directie een prachtige ets van Lokeren in ontvangst mocht nemen. fl Na de hervatting een fanatiek aanvallend Lokeren, dat echter een gesloten Oranje-verdediging tegen over zich vond. Ook de Rijssense aanvallers had den met een stugge defensie te kampen die echter in sommige gevallen nog al eens in moeilijkheden kwam, waardoor ook het winnende doelpunt tot stand kwam. Bij een aanval geraakten de gasten zo in paniek, dat een der backs de bal in eigen doel werkte. In deze stand, 43, kwam geen ver andering meer, zodat er deze keer van een revan che nog geen sprake was. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, vertrokken onze Belgische gasten om ongeveer zes uur weer naar Lokeren, echter met de belofte dat de Rijssenaren volgend jaar weer naar België zullen komen. 24

Het Anker | 1968 | | pagina 24