Hierna gaat de Voorzitter over tot het volgende punt van de agenda nl. de bespreking van de werktijdregeling na 30 juni 1968: JWij stellen u voor om voor het 3e kwartaal 1968 Pe werktijden en de bestaande regelingen voor de ploegen te handhaven met weer onder de uitdruk kelijke vermelding dat de uren boven de 85 uur, overuren zijn. Als een en ander op dezelfde vrijwillige basis ge beurt (85 of 88 uur) als tot nu toe, gaat de Contact- Commissie ook te Holten met dit voorstel akkoord, hetgeen door de Voorzitter genoteerd wordt. Werktijden dagploeg en lonen dagploeg en ploegen: De Voorzitter deelt nog mede, dat volgens de C.A.O. per 1 juli 1968 de werktijd in de dagploeg met 15 minuten per dag wordt verkort, dus een 5-daagse werkweek van 43% uur met behoud van het loon van 45 uur. Bij ploegenwerkers blijft het aantal uren gelijk, dus 85 of 88 uur doch waar de basisionen worden herzien krijgen zij een bruto inkomensverhoging van pl.m. 2,86 De ploegenwerkers krijgen 1 Mtra vakantiedag. v akan tiesehema Het concept-vakantieschema, dat de commissie leden reeds bestudeerd hebben, wordt zonder mu taties goedgekeurd. Snipperen na de vakantie: Bekend gemaakt zal worden, dat men van 29 juli t/m 31 augustus a.s. maximaal 1 snipperdag zal mogen opnemen. Rondvraag: De heer Rienties vraagt of het tegelpad, dat in de Weverij langs de muur bij de touwstellers loopt, niet vernieuwd kan worden. Dit zal aan de heer Bouma doorgegeven worden. De heer Kolkman vraagt of er niet een regeling kan komen indien wevers plotseling een „Judas" op hun getouwen krijgen; de eerste 2 a 3 weken heeft men 8,tot 12,per week minder loon voordat men hieraan gewend is. Er wordt nu wel een toeslag gegeven, doch deze zou niet naar ver houding zijn. Een en ander zal met de heer Pijffers van het loon- bureau opgenomen worden. Algemeen wordt vast gesteld, dat de mensen liever op 4 linoleumgetou- wen weven dan op 6 lange rollen; op deze laatste is men veel meer bezig dan op de linoleumgetou- wen. Hier wordt tegenover gesteld, dat men in verband met de kwaliteit voor het linoleumdoek meer controletijd nodig heeft. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de Voor zitter onder dankzegging voor de opkomst de ver gadering en wenst alle commissieleden een pret tige vakantie. 23

Het Anker | 1968 | | pagina 23