Contact-Commissie te Holten Dinsdag 36 maart 1968 Maandag 17 juni 1968 Aanwezig de heren: H. Jordaan, J. Kolkman, J. G. Rienties en J. C. Torn. Afwezig de heren: E. D. Stam en H. C. G. Groot herder. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Het enige punt dat van Directiezijde ter tafel wordt gebracht is de regeling van de werktijd voor het 2e kwartaal 1968. Het voorstel om de bestaan de werktijden ongewijzigd te laten, wordt alge meen aanvaard. De heer Kolkman merkt op dat iedereen tevreden is met de huidige regeling. Als men op zaterdag wil werken, kan dat, wil men op zaterdag vrij zijn, dan is dat ook mogelijk. Vragen: De heer Kolkman merkt op dat er in de Weverij teveel getouwen op één groep aangesloten zijn. Als er op twee plaatsen kortsluiting optreedt, duurt het soms erg lang alvorens deze storing opgeheven kan worden. Kleinere groepen en dus meer con trolelampen zouden deze zaak zeer vereenvoudi gen. De Voorzitter zegt hier al over gehoord te hebben en antwoordt dat realisering op dit ogenblik nog niet mogelijk is. Hij hoopt dat voor dit euvel in de toekomst een afdoende oplossing gevonden zal kunnen worden. De heer Kolkman vraagt verder of er in de B-ploeg een touwsteller bij kan komen. Er zouden veel stopuren veroorzaakt worden door het feit dat de aanwezige twee touwstellers te zwaar belast zou den zijn. Hij zegt verder dat er in de A-ploeg drie mensen zijn die hetzelfde werk moeten verrichten. De Voorzitter zegt toe, dat deze kwestie nader be keken zal worden. De heer Rienties brengt naar voren dat de nieuwe bezetting in de Weverij (de overgang van 5 naar 6 getouwen) voor sommige mensen te zwaar zou zijn. De heel goede wevers zouden het werk best aan kunnen, doch de meer middelmatige wevers zou den niet of nauwelijks in staat zijn om 6 getouwen te laten lopen. De Voorzitter antwoordt dat de eerste resultaten toch vrij goed waren. De werkbrieven die hij ge zien had, gaven een hogere produktie aan en dus ook een hoger loon. De Voorzitter zegt toe dat deze zaak nauwlettend in het oog gehouden zeÉ worden. Niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzit ter de aanwezigen voor hun komst en sluit hij de vergadering. Aanwezig de heren: H. Jordaan, J. Kolkman, J. G. Rienites, H. C. G. Grootherder en V. K. Pavlicek. Afwezig wegens ziekte de heer E. D. Stam. Nadat de Voorzitter, de heer H. Jordaan, de ver gadering geopend en de aanwezigen hartelijk wel kom geheten heeft, vraagt hij of er betreffende de notulen van de laatste vergadering op 26 maart j.l. vragen zijn. Waar niemand op- of aanmerkingen heeft, worden deze goedgekeurd. Hierna beant woordt de heer Pavlicek de vragen in de laatste vergadering gesteld. Storingen zwakstroom-circuit: Om de getouwbazen in Holten het opzoeken va^ storingen in het zwakstroomcircuit gemakkelijker te maken, heeft men van de nieuw geplaatste 92" getouwen alsmede van de reeds aanwezige ge touwen een schetsje gemaakt, hoe de getouwen op het zwakstroomnet zijn aangesloten. Dit schetsje heeft men inmiddels in Holten ont vangen. Touwsteller B-ploeg: Inmiddels wordt de heer H. C. G. Grootherder te Rijssen opgeleid tot getouwsteller waardoor de B- ploeg wordt versterkt. Bezetting van 5 naar 6 getouwen: De resultaten die op de voet gevolgd worden, ge ven geen reden tot klachten. 22

Het Anker | 1968 | | pagina 22