Kinderbijslag De heer Companje vraagt wat nu de financiële gevolgen van een bedrijfsongeval voor iemand zijn. De heer Pavlicek zegt dat na 1 juli 1967 een on geval ook onder de Z.W. valt evenals ziekte. De heer Companje is van mening dat niemand er iets ^■ran doen kan als hij b.v. zijn hand tussen de ma chine krijgt en niet kan werken. De Voorzitter zegt dat dit probleem genoteerd zal worden. De heer Beunk vraagt of er iets meer bekend is over de nieuwe kruisspoelmachines die men op de tentoonstelling in Bazel heeft gezien en zo ja, wanneer deze voor de Spoelerij Beek aangeschaft zouden worden? De Voorzitter zegt dat deze machine nog lang niet bedrijfsklaar is, in Bazel liep hij prima, (met vele monteurs erbij), maar het is nog geen produktie- apparaat. De heer Wennemers vraagt of er voor de oude en nieuwe machines hetzelfde tarief geldt. De Voorzitter zegt dat een en ander is opgenomen; en dat er verschil is in tarief tussen oude en nieu we machines. De heer Beunk antwoordt dat de rollwinders in Beek sneller lopen dan in de Boomkamp, maar dat het garen in de Boomkamp mooier is, er werd «ratst garen uit de Beek naar de Boomkamp ge aaid, dit kost allemaal geld. De heer Pongers stelt dat er in het verleden hier over nooit commentaar is geweest, dit is echter langzaam zo gegroeid. De Voorzitter zegt dat ernaar geïnformeerd zal worden, wel is bekend dat men in de Beek vroeger qua garenkwaliteit min of meer verwend is ge worden. De heer Schippers vraagt of er niet iets gedaan kan worden voor de mensen die van de dokter geen zwaar werk meer mogen doen, deze mensen heb ben hier nl. schade van (mindervaliden). De Voorzitter antwoordt dat er een mindervaliden- regeling is. De heer Torn zegt dat men in sommige bedrijven van een sociaal fonds een aanvulling krijgt, maar dan moeten de werknemers hiervoor een premie betalen vanaf dat ze hier komen werken. De heer Leussink vraagt of dat hier dan niet kan? De heer Seppenwoolde stelt voor om dit punt voor de volgende vergadering te bewaren. De heer Companje vraagt of er niet iets gedaan kan worden aan de temperatuur in de Weverij Geurne, de temperaturen in het nieuwe en oude gedeelte verschilden vorige week 4 tot 5 graden! Misschien kunnen er grotere deuren komen, achter is het warmer dan vóór. Misschien zou een en an der met ventilatoren op te lossen zijn. De heer Wennemers stelt verder nog dat er allerlei kleinigheden zijn, waar jaren niets aan gedaan wordt, b.v. lichtpuntjes bij het garenmagazijn en een deur die al twee jaar stuk is. De Voorzitter antwoordt dat hij hiermee naar de baas moet gaan en eventueel naar de Kleine Com missie. In ieder geval moet het eerst aan de baas worden voorgelegd. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzitter de leden voor hen opkomst en sluit hiermede de vergadering. Wij maken onze werknemers er nogmaals op at tent, dat indien zij kinderen hebben waarvoor zij kinderbijslag vragen, welke niet thuis, maar op een ander adres verblijven, resp. verpleegd wor den, zij daarvan opgave moeten doen op de Sociale afdeling. Aldaar ontvangt u de daarvoor benodigde formu lieren, welke ingevuld en ondertekend moeten wor den. De Sociale afdeling, die desgevraagd bij het in vullen van deze formulieren de helpende hand zal bieden, stuurt deze formulieren naar de Raad van Arbeid, welke instantie over een eventuele uitke ring van kinderbijslag beslist. 19

Het Anker | 1968 | | pagina 19