Goed achterlicht? Allicht! de Directie voorgesteld de heer V. K. Pavlicek. Al naar gelang de aard van het probleem kunnen eventueel andere personen opgeroepen worden. Van de vergadering zal een punten verslag ge maakt worden voor de commissieleden. De leden van de Kleine Commissie zullen van hun ^werkzaamheden, ih de O.R.-vergaderingen be knopt verslag uitbrengen, aan de hand van deze punten verslagen. In de Kleine Commissie is een voorstel binnen gekomen voor een nieuwe Overlijdensbijdrage- commissie, omdat verschillende huidige leden zich niet meer beschikbaar stellen. De oude leden waren: H. Jordaan, V. K. Pavlicek, G. J. van Putten, D. Markvoort, J. Waanders en J. H. Nijland. Als nieuwe leden worden voorgesteld de heren: H. Jordaan, V. K. Pavlicek, Js. Harbers, A. H. Wen- nemers, Joh. Spenkelink, J. H. Nijland. Iedereen gaat met dit nieuwe voorstel akkoord. Er is ook gesproken over de 2 ploegendiensten nl. of er in de toekomst geen mogelijkheid zou zijn, om voor het hele bedrijf één twee ploegenstelsel te hebben. Velen vinden het A B ploegenstelsel ideaal. Is er een mogelijkheid, (als 't spinsters probleem in de Spinnerij opgelost zou kunnen worden), dat alle 2 ploegen op A B manier- zouden kunnen draaien? Hier blijken veel bezwa ren tegen te zijn. O.a. zijn er momenteel nog geen uitwijkmogelijkheden voor de spinsters. Er is gesproken over het probleem van de Vilt- makerij, de viltmakers zouden zich betreffende het loon tot een commissielid gewend hebben. Er is op gewezen, dat de officiële weg bewandeld dient te worden. Eerst baas, dan loonbureau eventueel tariefcommissie, dan eerst O.R.-lid. Datum waarop men nog slechts de beschikking mag hebben over ten hoogste 1 snipperdag. (14 dagen vóór aanvang van de vakantie Nu de vakanties elk jaar verschuiven, dient deze datum ook mede te verschuiven. Wanneer de O.R. de goedkeuring hiervoor zal geven, zal worden aangeplakt dat men na de va kantie tot 31 augustus max. 1 dag mag hebben om te snipperen. De O.R. geeft hiervoor haar goed keuring. De Voorzitter vraagt of er naar aanleiding van deze punten van de Kleine Commissie nog vragen zijn. Daar niemand iets te vragen heeft, gaat men ver der met het volgende punt van de agenda. 2d. Rondvraag: De heer Seppenwoolde vraagt of er een toelichting gegeven kan worden waarom men in de Vilt- makerij nu in 3 ploegen werkt. De Voorzitter antwoordt dat er met het oog op het tijdstip van onze vakantie veel vraag naar vilt is, omdat onze afnemers op andere tijden vakantie hebben. De mensen roepen om vilt, waarbij komt dat sommige tapijtfabrieken in hun vakanties door zijn gaan werken. De heer Seppenwoolde vraagt om een uitbreiding van de tariefcommissie. De Vooizitter zegt dat we dit probleem op het ogenblik wel een paar maanden kunnen laten rusten, we zullen dit bekijken, doch we moeten 17

Het Anker | 1968 | | pagina 17