3/2 jaar een premie heeft gekregen, een 34/ jaar daarna nog weer een bedrag en zelfs daarna nog een aanvulling, omdat de resultaten van het idee eerst over een langere periode waren gebleken. De heer Companje vraagt of er over de lonen van de touwbazen verder niet gepraat is. De Voorzitter zegt dat zoals gezegd, dit eerst be keken moet worden. De heer Borkent vraagt naar aanleiding van de ideeënbus, of wanneer iemand een idee indient, hij geen brief kan krijgen, zodat hij weet dat zijn idee in behandeling is. De Voorzitter zegt dat hier nota van zal worden genomen. 5. Vraag van de heer Wennemers betreffende fietsgeld. Men heeft inmiddels wel kunnen zien dat dit verhoogd is, een en ander werd in de fa briek aangeplakt. Mededeling betreffende de doorlichting in januari j.L: Er zijn in januari totaal 934 werknemers en 893 huisgenoten doorgelicht. 6 zijn hiervan opgeroe pen 2 zijn er hiervan overleden en de andere 4 waren weer goedgekeurd. De heer Seppenwoolde merkt op dat dan ook alle werknemers niet aan de oproep hebben voldaan. De heer Harbers zegt dat er ook mensen zijn die al onder controle staan of pas waren doorgelicht. De Voorzitter zegt dat het overgrote gedeelte geweest is. Vakantie 1969: De Voorzitter deelt mede, dat voor het volgend jaar, de vakantiedata van 28 juli t/m 9 augustus 1969 zijn vastgesteld. Vervolgens wordt het vakantieschema 1968/1969 besproken: De heer Seppenwoolde zegt dat dit schema in de voorvergadering besproken is en dat er heel wat veranderingen aangebracht zijn, alvorens men tot overeenstemming was gekomen. Na de voorverga dering heb ik met de heer Pavlicek gesproken, deze vertelde dat men nog weer een ander voorstel had gevonden. De Voorzitter zegt dat voorgesteld is om voor de C-ploeg 3.5 uur te reserveren. Eén week vóór St. Nikolaas zal beslist worden of de C-ploeg gewoon zal doorwerken of dat men collectief zal snippe ren: een en ander zal afhangen van het aantal mensen in de C D-afdelingen die zich opgeven om te snipperen. Als b.v. een groot gedeelte van de mensen in de Krasserij snippert, kan de Spinnerij niet door werken en omgekeerd; ditzelfde geldt ook voor de andere C D-afdelingen. De Voorzitter stelt dat als we het doen zoals nu voorgesteld wordt in het ene geval a. de C- ploeg 14 uur en de andere ploeg 12 3/2 uur collectief moeten snipperen en in het andere geval b. de C-ploeg 1034 en de D-ploeg 1234 uur. De heer Pavlicek brengt naar voren dat indien uiteindelijk geval b. uit de bus zou komen er zich dan nog de volgende mogelijkheid voordoet: wan neer de D-ploeg dinsdag vóór Kerst 1 uur langer werkt, dus van 13.0017.00 uur en de C-ploeg van 5.3013.00 uur het totaal aantal collectieve snipperuren voor iedere ploeg 113/2 uur zou be dragen. De heer Harbers zegt dat de mensen wel gepraat hebben over St. Nikolaas, omdat St. Nikolaas de laatste jaren vaak op zaterdagavond gehouden wordt. De heer Wennemers meent dat we het wel met dit voorstel kunnen proberen nl. om of te gaan werken of collectief te snipperen; tegen St. Nikolaas kun nen we dan bekijken hoe de kaarten liggen. De Voorzitter is van mening dat wanneer je nu gaat zeggen, we schaffen St. Nikolaas definitief af, je dan zeker reacties krijgt, daarom geloof ik dat het verstandigste is het voorstel om te laten kiezen één week vóór St. Nikolaas aan te nemen. Daarna wordt het voorstel voor Oudejaarsdag voor de 3 ploegen aan de orde gesteld, nl. om de G- ploeg niet te laten werken van 6-12 maar van 6-11 uur en de E-ploeg niet collectief 8 uur te laten stoppen, maar te laten werken van 11-15 uur. 15

Het Anker | 1968 | | pagina 15