Onze oudste deelnemer (90 (aar) ging langs de legerplaats 't Harde naar Epe en Oene. Vóór Oene voerde de leiding een bange twee strijd met zichzelf. Wij konden nl. langs de smalle kronkelige IJsseldijk die mooi was of via Terwolde. Wij besloten tot het eerste, wat een goede ingeving was. Waarschijnlijk zat iedere bewoner aan de avondboterham, want het was van een ongekende rust langs de dijk. Wij waren alléén met het water, de vogels en de prachtige natuur, terwijl wij hier en daar een roerloze eenzame hengelaar zagen zitten. Wij zagen een enkele schaarse auto of een verdwaalde fietser, maar verder was het alsof wij tientallen jaren teruggingen en geen overbevolking hadden. Het gaf even een gevoel van heimwee, van een ver langen naar geen gejacht van het verkeer en bromfietsgeknetter. In Deventer was deze droom weer voorbij. De drukte van het avondlijke spitsuur was in volle gang, wij waren weer terug midden in 1968. Wij gingen weer „op 't hoes" an en eindigden deze dag als altijd in het Parkgebouw waar iedereen en alles reeds op ons stond te wachten. Het was weer goed binnenkomen in de feeste lijke met bloemen versierde zaal. Daar werd nog onder een gezellig samenzijn een paar borreltjes gedronken en een warm worstje gegeten. Nog wat koffie en broodjes daarna en de dag was weer ten einde. De heer Poortman dankte de Directie voor al het gebodene van deze dag en stelde vast dat dit wel de mooiste tocht van alle was geweest. Hoe lang houden wij dit nog vol om te overtreffen? Wanneer dat niet meer kan, gaan wij weer van voren af aan beginnen. Voor de leiding was het weer een hele gerust stelling dat iedereen weer heelhuids thuisgeko men was, misschien wat moe, maar wel voldaan en dat was voor ons allemaal de hoofdzaak. Eindrust in het Parkgebouw Na gedane arbeid is het goed lachen 8

Het Anker | 1968 | | pagina 8