Muziekvereniging Wiltielmina" 99 Zaterdag 22 juni j.l. hield onze muziekvereni ging haar jaarvergadering in de koffiekamer van het Parkgebouw. Deze zeer geanimeerde vergadering, alwaar een 60-tal muzikanten met hun dames aanwezig was, stond onder leiding van voorzitter W. Reterink. Op prettige wijze leidde de voorzitter de verga dering en zeer tactvol werd punt 7 van de agen da behandeld, n.l. het aftreden van de heren W. Reterink (voorzitter), G. J. Poortman (se cretaris) en H. Kosterbok. Aangezien er geen kandidatenlijsten waren ingeleverd werd ter ver gadering gestemd om deze vacatures aan te vul len. Genoemde heren waren n.l. niet herkies baar. Met meerderheid van stemmen werd de heer J. Mekenkamp tot voorzitter benoemd en de heer M. Boerman tot secretaris. In de vacature van de heer Kosterbok werd geen nieuw bestuurslid benoemd. Beide heren namen deze benoeming aan, het geen een applaus van de aanwezigen ontlokte. Met grote aandacht werd hierna geluisterd naar een speech van de dirigent, de heer Albert Som- mer, die op overduidelijke wijze de aanwezigen op het hart drukte dat slechts op één manier ,,Wilhelmina" zich zou kunnen handhaven in de hoogste afdeling van de Nederlandse Fede ratie, n.l. door zich voor honderd procent te geven aan het prachtige doel van het musiceren. Bewogen wendde de dirigent zich tot zijn jon gens die met een overweldigend applaus zijn toe spraak beloonden. Na afloop hiervan nam namens de directie van Ter Horst Co. N.V. de heer G. W. Webbink het woord. Hij richtte zich tot de heren J. H. Kosterbok en W. Reterink die 50 jaar lid waren geweest van „Wilhelmina" en resp. picolo en grote trom bespeelden. Beide heren werd het gouden speldje van de muziekvereniging opgespeld. De heren H. Struik - clarinet, H. Kalter - trom- PUZZELRUBRIEK Er waren 11 inzendingen op de laatste puzzel waarvan vijf de goede oplossing gaven. Enkele inzenders struikelden al over het eerste woord en gaven Siam bij Jute. In Siam wordt inderdaad jute verbouwd, zij het van mindere kwaliteit, maar het grote produktiegebied is toch Bengalen, waarvan het westelijke deel in India en het oostelijk deel in Pakistan ligt. De schietspoel is niet uitgevonden door Stephen son, zoals sommigen veronderstelden, doch door Kar, en wel reeds in 1733. De Brabangonne (Frans voor Brabantse) is het Belgische volkslied. De Marseillaise behoort bij Frankrijk. In Amalek hadden we een zwaar hoofd, doch alle inzenders wisten hem bij Ezau onder te brengen. Het was nl. zijn kleinzoon (en dus de achterkleinzoon van Izak). De vijf prijzen werden na loting toegewezen aan 1. G. W. Beldman, gepens., Tuinstraat 2 2. D. Jurriëns, Kantoor 3. H. Smit, Kantoor 4. J. Poortman, Margrietlaan 4 5. G. Smit, Klokkendijk 3. De prijzen kunnen afgehaald worden bij de afd. Personeelszaken. pet, G. J. Kosterbok - trombone en G. J. Poort man - bariton, ontvingen uit handen van de heer Webbink het zilveren speldje voor 40-jarig lidmaatschap. Alle zes jubilarissen zijn nog steeds actief lid. In een slotwoord sprak de heer Webbink nog de wens uit in de toekomst te mogen rekenen op begrip en medewerking van het algehele har moniegezelschap. Na afloop was men nog gezellig een poosje bij elkaar, waarbij vol animo werd geluisterd naar een 8-tal jongere muzikanten die samen een boerenkapel vormden en op voortreffelijke wijze Tiroler muziek ten gehore brachten. 18

Het Anker | 1968 | | pagina 18