peuzeld en welvoldaan gaan we 's avonds naar bed. Woensdag ^BDe weergoden zijn ons weer goed gezind en met ^^ïet bekende blad als gids, zijn we al spoedig langs smalle bospaden bij de Hierdense beek beland, die, diep door de zandgrond geschuurd, koel, helder bronwater blijkt te bevatten. Voort gaat het weer en tegen 10.15 uur bereiken we Elspeet, waar de inwendige mens wordt ge sterkt met enig ijs. Ondanks wekenlang trainen blijken enkele van onze stoere fietsers hier enige rauwe pijnen op een zekere plaats te krijgen, maar dankzij stug doorzetten zien we tegen half elf het Uddelermeer voor ons liggen, waar we gaan zwemmen Tegen half een stappen we weer op en gaat het op Ermelo aan De skelterbaan aan de Rijksweg naar Putten is ons doel; enthousiast scheuren we daar onze rondjes over de baan en er blijken voortreffelijke coureurs onder ons te schuilen. Eén onzer gehelmde rijders blijkt echter niet te weten, dat een skelter ook een rem bezit, maar *geen nood, onze Eshuis ziet ook hierin een uitweg in de vorm van een partij autobanden, waar hij in volle vaart tegen opbotst. Na een luchtsprong te hebben gemaakt, krijgt hij toch weer vaste grond onder de banden, en hoewel hij wel wat wit om de neus is, rijdt hij toch - dankzij stalen zenuwen - onder luide aanmoediging zijn rondjes uit. De woensdagavond is dankzij Manchester United- Benfica wel door te komen. Donderdag De dag van vertrek is alweer aangebroken, het huisje wordt schoongemaakt; velen beloven goede huisvaders te worden, want ook de afwas is goed verzorgd. De fietsen worden weer bepakt, de sleutels van de huisjes ingeleverd en na afscheid te hebben genomen van de vele veroveringen, die de jongens hier in korte tijd gemaakt hebben - vooral éne „pukkie" mag hier met ere genoemd worden - vertrekken we naar Hardewijk, waar de fietsen op de trein worden gezet. Zelf blijven we nog wat toeven op een terrasje, waar we iets gebruiken om de kas leeg te krijgen! We hebben nog een uurtje over en trekken Har derwijk in om daar nog enige souveniers voor „moeders" te bemachtigen. Zelfs blijken enkele liefhebbers tassen vol paling te hebben ingekocht. De trein vertrekt tegen enen en zo is aan ons kamp weer een einde gekomen. Welvoldaan en licht gebruind bereiken we ons Rijssen weer, waar we terug kunnen kijken op een goed geslaagd en ge zellig Meikamp 1968. 15

Het Anker | 1968 | | pagina 15