bladen ingeslagen om van het wereldgebeuren op de hoogte te blijven. In een bekend blad vonden wij naast de vele fraaie illustraties een trektocht omschreven! Deze begint bij Hulshorst en gaat over de Veluwe op het Uddelermeer af. Dit pas goed in onze plannen en deze tocht, van oorsprong autorit, zal door ons - ultrasportief als we zijn - op de fiets de volgende dag worden uitgereden. Bij het eten krijgen we een uitnodiging om een voetbalwedstrijd te spelen tegen een elftal van een Amsterdamse Uloschool, die ook hier logeert. De leiding is in handen van de heer Vlogtman, die geregeld naar de fluit moet grijpen, daar de jeugdige „Ajaxieden" als ook de Twentenaren er stevig tegen aan gaan. De wedstrijd is gelijkop- gaand. Toch komen de Amsterdammers met 1-0 voor te staan dank zij luide aanmoediging van hun supportersschaar. Doch Scherphof c.s. verzetten bergen werk en zij zien hun zwoegen beloond met een juweel van een doelpunt: 1-1. Na de reglementaire speeltijd is de stand nog^^ steeds 1-1 en besloten wordt, na overleg met de beide aanvoerders, met 2 X Vh min. te verlengen. Doch in de verlenging gaat de vermoeidheid bij ,,ter Horst" parten spelen en de Amsterdammers kunnen dank zij hun groter uithoudingsvermogen winnen met 3-1. Terug van de wedstrijd komen onze vermoeide spelers de groene Mercedes van de heer Jansen tegen, waarin ook hoofdbaas Kreijkers is meege komen, en de vermoeide en dorstige kelen worden gelaafd aan de bar in „De Woudstee." De halve hanen zijn inmiddels gebakken en opge- 14

Het Anker | 1968 | | pagina 14