Aufo-puzzelnt Zij die het initiatief genomen hadden, tot het organiseren van een auto-puzzelrit, bleken een goede greep gedaan te hebben. Bij het links en rechts polsen of er voldoende belangstelling >vas, gaven zich direkt al onge- ^^veer 20 mensen op. Dit was voor de „initiatief nemers" aanleiding de heer M. Kreijkes, een oude rot op het gebied van alle mogelijke puzzel- ritten, te vragen of hij een rit wilde uitzetten. Dit verzoek was tot geen dovemans oren gericht en naar later zou blijken heeft de heer Kreijkes al zijn listigheid te baat genomen om de deel nemers er in te laten lopen. De rit vond plaats op vrijdag 7 juni. Er werd gestart vanaf het Parkgebouw en vanaf 7 uur vertrokken met tussenruimten van 2 minuten 20 auto's. Alle chauffeurs (ses) hadden een of meerdere bijrijders (sters), die voorzien van reglementen, routebeschrijvingen, tijdstabellen e.d. aan de be stuurder (ster) de nodige steun lesten geven. Die steun was wel nodig, wam welke auto bestuurder ziet kans een auto veilig te besturen en daarbij dan nog uit te kijken naar het zo veelste asfaltweggetje, een krantenbus in een boom, een E.H.B.O.-post, een huisnummer 25 (zonder a), enz. en daarbij nog een tempo aan te houden van 30 km per uur, zonder hulp van een trouwe gade, vriend, vriendin of collega? Wat ons betreft, na een keer in de rimboe te recht te zijn gekomen met een tijdsverlies van 5 minuten, zagen we toch eindelijk de kranten bus. We lieten ons niet foppen door het be ruchte bord „doorgaand verkeer", ook de twee volgende trefpunten kwamen we goed door. Helaas, met enige schaamte moeten we toe geven dat we, ondanks een veronderstelde ken nis van zaken, voor wat betreft het verschil tussen een jute- en een vlaszak, er toch inge vlogen zijn. Maar ja, als het al iets schemerig wordt en de bewuste zak hangt in een weiland achter prikkeldraad, dan denk je meer aan je dure broek dan aan een mogelijke val, en toch toen de heer Voortman als controleur ons het bekende strookje overreikte met een stalen gezicht, konden wij het niet laten te zeggen: „Het was zeker tóch een vlaszak?" Waarop ge noemde heer met een ietwat medelijdend lachje bevestigend antwoordde. Zo kwamen wij vrij aardig op tijd aan bij het eindpunt in Haarle, waar in een gezellig café de voorhoede intussen al verzameld zat. Allengs kwamen er meer deelnemers met hun gevolg binnen en steeds meer verhalen kwamen los. Het bleek dat sommigen de koers helemaal kwijtgeraakt waren en in Laren, Markelo, Rijs- sen of zelfs in Lochem terecht gekomen waren. Gelukkig dat de leiding dit voorzien had en ie.der een enveloppe meegekregen had die men in geval van nood kon openen om te weten te komen waar het eindpunt zou zijn. Toen alle rijders binnen waren kon tot de prijs uitreiking worden overgegaan. Behalve enkele hoofdprijzen was er voor ieder een kleiner prijsje, zodat niemand met lege handen naar huis ging. Vastgesteld kon worden dat iedereen zeer ge noten had van de rit en dat men allerwege voel de voor een herhaling. Rest ons nog te vertellen dat een van de win naars van een hoofdprijs (we zullen zijn naam maar niet noemen) zich bij het naar huis gaan een klein beetje verreden heeft en in Deventer terecht kwam. Het zal wel aan de A.N.W.B.- borden hebben gelegen ofwel „Het kan ver keren", zei Brederode. 11

Het Anker | 1968 | | pagina 11