Reclukatepers op reis Op zaterdag 25 mei hield de reisclub van het kantoor- en technisch personeel haar jaarlijks uitstapje. Begunstigd door bijzonder mooi weer is ook deze tocht weer een succes geworden. Om zeven uur 's morgens werd gestart met 31 deelnemers die welgemoed en met enige span ning in de bus gestapt waren. Die spanning vanwege de vraag waar de reis ditmaal heen zou voeren. Al gauw leek het dat het in noordelijke richting- ging toen eenmaal de spoorbomen aan de Nij- verdalseweg gepasseerd waren. De veronderstel ling „Friesland" bleek juist, hoewel nog allerlei verrassingen mogelijk waren. In Vollenhove werd om 8.30 uur koffie ge dronken in het vroegere raadhuis en vandaar ging het over Marknesse, Lemmer naar Hinde- loopen. Hier werd het bekende museum bezich tigd onder deskundige leiding en was er ge legenheid het plaatsje, zo prachtig gelegen aan het IJsselmeer, door te wandelen. Van Hindeloopen naar Sneek waar een uur ge legenheid was de inwendige mens te versterken en wat inkopen te doen. Sneek zal in onze her innering genoteerd blijven als de stad met het lekkerste gebak, het gezelligste antiekwinkeltje en het zonnigste terrasje. Om 10.30 uur was het weer instappen geblazen. Grote spanning wat er nu te gebeuren stond. Gingen we varen, gingen we naar Drenthe? Voorlopig reden we in oostelijke richting maar toen de chauffeur linksaf sloeg naar Grouw wa ren de verwachtingen toch hooggespannen voor wat betreft een mogelijke boottocht. En inderdaad, bij Hotel Oostergoo lag een com plete boot met bovendek, grote kajuit met bar en muziek (beschaafd) op ons te wachten, een schip helemaal voor ons alleen. Dat was inder daad een verrassing en met groot enthousiasme scheepte het gezelschap zich in. „Op 't achterschip" De tocht die 2uur duurde voerde door het Princehof, een dorado voor de liefhebbers van watersport. De tijd vloog om en allen genoten van de fraaie vergezichten, de mooie natuur, de gezelligheid bovendeks of aan de bar. A Om half vijf meerden we weer af in Grouw eS ging het via Frederiksoord naar Havelte, waar we op de Brink het atelier van de kunstenaar Dirk Staf gingen bezichtigen, die zich heeft toe gelegd op emailleren en boetseren. De heer Staf gaf hier een toelichting op zijn werk aan de hand van een aantal dia's, terwijl we verder konden zien hoe een groot werkstuk in gedeelten werd uitgevoerd. Na dit interessante bezoek zetten we koers naar Staphorst waar het diner werd gebruikt en ge zellig werd nagepraat over al hetgeen we die dag gezien en genoten hadden. Om ongeveer 9.45 uur werd de terugreis aan vaard zodat we even over half elf in Rijssen terug waren. Watersport te Sneek 10

Het Anker | 1968 | | pagina 10