E.H.B.O. - examen Op donderdag 18 januari j.l. was het eindelijk zo ver. 's Avonds moesten de cursisten, ditmaal 7 per sonen in de leeszaal van het Parkgebouw aantreden voor het E.H.B.O.-examen. Daar waren half acht aanwezig Dr. Verbeek uit Markelo met zijn „verbandspecialist" die beiden het examen zouden afnemen; de eerste het theo retische en de tweede het praktische gedeelte. Voorts waren ook gekomen Dr. Moolhuyzen, onze Bedrijfsarts die de cursus had gegeven alsmede de heer Kiestra die het praktische gedeelte van deze cursus nl. de verbandleer had verzorgd. Beide heren maakten samen met de heer Tijhof, bestuurslid van de plaatselijke E.H.B.O.-vereni ging, deel uit van de examencommissie. Ook de heer Slettenhaar, die ook deze cursus steeds als verbindingsman tussen bedrijf - bedrijfarts en kandidaten had gefungeerd gaf van zijn grote be langstelling voor E.H.B.O. blijk door op deze avond aanwezig te zijn en tegelijk voor het tech nische gedeelte te zorgen. De kandidaten werden met zijn tweeën tegelijk binnengeroepen en na het mondeling examen door( Dr. Verbeek, kreeg men van de „verbandspecia list" opdracht om verschillende verbanden op een tweetal vrijwillige slachtoffers aan te brengen. Een en ander verliep vrij vlot zodat ongeveer an derhalf uur later de examencommissie met haar be oordeling klaar was. Inmiddels waren ook een tweetal bestuursleden van de plaatselijke E.H. B.O.-vereniging gearriveerd, o.a. wachtmeester De Leeuw en de heer Kreijkes om acte de présence te geven. Alle kandidaten werden daarna binnengeroepen

Het Anker | 1968 | | pagina 8