Met pensioen Op 22 december 1915 trad bij ons in dienst de heer J. H. Roosink, op een leeftijd van 13 jaar. Na zijn leertijd werd hij administrateur in de Pak- kerij, waarna hij tot baas in de Kalanderij werd benoemd. Hierop volgde zijn overplaatsing via de Loonafdeling naar de Sociale Afdeling op welke laatste afdeling hij o.a. aangesteld werd tot reserve ziekenfondscontroleur samen met de heer Rozen- dom. Speciale vermelding verdient nog het feit, dat de heer Roosink na zijn 50ste levensjaar voor het Mulo-diploma is gaan studeren en dit diploma met zeer fraaie cijfers heeft weten te behalen. Voor waar geen geringe prestatie op zulk een leeftijd! In 1960 volgde zijn overplaatsing naar Holten al waar hij de administratie voerde. Nu 52 jaar na zijn indiensttreding brak op 31 de cember 1967 de dag aan dat de heer Roosink in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd het bedrijf ging verlaten. Op deze dag werd hij door de Directie op het kan toor ontvangen, waarbij hem in een toespraak op hartelijke wijze dank gebracht werd voor zijn plichtsbetrachting en de vele en verschillende De heer H. Roosink. 6 werkzaamheden die hij in al deze jaren voor Ter Horst Co. had verricht. Hierop werd hem, ter herinnering aan zijn arbeid zaam leven, een handbeschilderd wandbord aan geboden waarop, behalve zijn naam ook de data van indiensttreding en pensionering vermeld wa ren. Na nog enige tijd genoeglijk over de „oude" tijd gepraat te hebben nam de heer Roosink, na de Directie voor de vriendelijke tot hem gesproken woorden bedankt te hebben, afscheid van de aan wezigen. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, verlieten onderstaande personen in de af gelopen twee maanden ons bedrijf: op30-ll-'67: de heren J. Dangremond - werk zaam in Weverij Boomkamp als wever en een diensttijd van 52 dienstjaren en M. Nieuwenhuis - werkzaam in de Kalanderij bij de oprolstoel - met 51 dienstjaren, op 31-12-'67: de heer J. v. d. Berg - werkzaam als wever in Weverij Bijvank met 47 dienstjaren. De heren M. Nieuwenhuis en J. Dangremond.

Het Anker | 1968 | | pagina 6