nen wij een steentje bijdragen voor het welzijn van ons bedrijf en dus voor iedereen die hierbij betrok ken is. Ik wil dan eindigen met de hoop uit te spreken dat mijn sombere vooruitzichten niet bewaarheid zullen worden en dat iedereen die met deze pro blemen te maken heeft, het nuchtere verstand laat werken. Want als de groei eruit is, gaat het berg afwaarts, wordt er niet meer verdiend en kan er ook niet meer geïnvesteerd worden. Als slot wil ik u allen als Contact-Commissieleden, maar ook alle werknemers van hoog tot laag, be danken voor de prettige samenwerking in dit jaar en de wens uitspreken dat het komende jaar ook zo moge zijn. Werktijdregeling le kwartaal 1968: Onder verwijzing naar hetgeen hierboven in het jaarverslag betreffende de orderportefeuille is ge zegd deelt de Voorzitter mede, dat het in het be lang van het bedrijf zou zijn als men in het le kwartaal 1968 op dezelfde wijze zou doorwerken als nu geschiedt. In de hedenochtend gehouden O.R.-vergadering te Rijssen is men met dit voorstel voor 't le kwar- De heer A. J. Bruins volgt een pottebakkers-cursus. U ziet hier een toepasselijk resultaat. taal 1968 akkoord gegaan. Wat wil men in Holten? De Contact-Commissie Holten kan zich met dit voorstel verenigen mits een en ander op dezelfde vrijwillige basis gebeurt (85 of 88 uur) als tot nu toe. Tarieven en loonberekeningen: De Contact-Commissie vraagt of het niet moge lijk is, dat de heer Pijffers van het loonbureau een uiteenzetting zou kunnen komen geven van de loonberekening. De Voorzitter antwoordt, dat mede gezien de ver plaatsing van getouwen de heer Pijffers begin volgend jaar gevraagd zal worden naar Holten te komen om ook hier het systeem in te voeren, dat de werknemers zelf hun loon kunnen berekenen aan hand van tarieven die in de fabriek opgehan gen worden; een en ander wordt uiteraard eerst toegelicht. RONDVRAAG Kerstvakantiegeld Men valt erover dat in de aankondiging betreffen de de Kerstuitkering nog de vroegere uitdrukking Kerstgratificatie wordt gebruikt. Volgens de c.a.o. dient dit thans te luiden Kerst uitkering. Hiermede zal in het vervolg uiteraard rekening gehouden worden. Samenstelling Contact-Commissie Holten: Naar aanleiding van de mededeling van de Voor zitter, dat de O.R. te Rijssen per 31-12-'67 perio diek (elke 2 jaar) in zijn geheel moet aftreden, vra gen de leden van de Contact-Commissie Holten zich af, of ook de werknemers te Holten niet in de gelegenheid gesteld zouden moeten worden om, indien men dit zou willen andere commissieleden dan de huidige te benoemen. Daar men echter niet verplicht is om af te treden, besluit men uiteindelijk om een en ander nog eerst rustig te overwegen. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de Voor zitter de vergadering. 18

Het Anker | 1968 | | pagina 18