Het verzoek is, de bedrijfsleiding toch nog te vra gen een en ander nogmaals zelf in Holten te komen bekijken. Zwakstroominstallaties De heer Kolkman brengt naar voren, dat bij het zoeken naar storingen in de zwakstroominstallatie zijns inziens momenteel te veel tijd verloren kan gaan omdat men soms verschillende leidingen ge heel na moet lopen voordat de fout gevonden wordt. Gevraagd wordt of niet een aansluiting in één rij met een zekering ervoor mogelijk is, hierdoor zou een kortsluiting dan veel vlugger gelokaliseerd kunnen worden. Een en ander zal met de bedrijfsleiding opgeno- men wordeii. Jaarverslag 1967: In verband met de op handen zijnde jaarwisseling geeft hierop de Voorzitter een overzicht over het afgelopen jaar. Een terugblik werpend op het jaar 1967, kunnen wij constateren dat in dat jaar de gehele Neder landse Economie is teruggelopen en vooral enige bedrijfstakken, waaronder de textielindustrie, de nodige klappen hebben gekregen. Alleen al in Twente hebben wij met de regelmaat van de klok kunnen horen over bedrijfssluitingen, korter werken, etc. Veel personeel moest er afvloeien. Ook in de bouw vakken. Van een sterke stijging van het werkloos heidscijfer hebben wij allen kunnen lezen in de kranten. Bij ons bedrijf hebben wij hier echter niets van kunnen merken, er bestaat zelfs nog een vrij aan zienlijk tekort aan personeel en er komen tot nu toe zeer weinig aanmeldingen. Ontslagaanvragen ko- Amen de laatste tijd dagelijks binnen en wij maken ons grote zorgen over deze toestand. Op 1 januari 1967 waren er 1129 personeelsleden, op 1 juli 1967 1141 en op 1 december 1967 1.120. Wij kunnen ons aan de ene kant gelukkig prijzen dat de sociale wetgeving de laatste 10-tal jaren zo belangrijk is verbeterd. Maar nu mogen wij ons toch wel eens afvragen of wij ons doel niet voorbij geschoten hebben. Door de hoge uitkering van W.W. is de werkbe- reidheid niet erg groot, de goeden niet te na ge sproken. Maar was de W.W.-uitkering niet zo hoog en beschermend, dan zouden wij niet te klagen hebben over een grote onderbezetting. Het ziekte-percentage van ruim 9 °/o baart ons grote zorgen. In ons bedrijf in België ligt dit op pl.m. 3 waar nog bovendien in verhouding van het totaal veel meer meisjes en gehuwde vrouwen werken. In 1967 hebben wij voldoende werk gehad en kun nen krijgen, zelfs moesten er orders afgezegd wor den vanwege de onderbezetting. En zoals iedereen weet, kost onderbezetting veel geld en met daar bovenop de verhogingen van de c.a.o.-lonen per 1 januari 1967 zult u allen begrijpen, dat onze kos ten belangrijk zijn gestegen. Met de verhoging die per 1 januari 1968 volgens de c.a.o. moeten komen kunnen wij deze alleen maar goed maken door te trachten een volledige bezet ting in ons bedrijf te krijgen. Dit moet toch mogelijk zijn in deze tijd van grote werkeloosheid waar iedereen over spreekt; anders geloof ik thans niet meer in die cijfers die gepu bliceerd worden. De arbeidsbureaus in de buurt zijn door onze per soneelsafdeling uitgekamd, zonder resultaat. Een 21-tal werklozen die in de laatste 3 jaren uit de textiel vertrokken zijn en veel in de bouw zijn te recht gekomen, hebben wij aangeschreven dat zij bij ons werk kunnen krijgen. Slechts één is er ge weest om te zeggen dat hij van ons aanbod geen gebruik kon maken omdat hij niet in ploegen mocht. Van de resterende 20 hebben wij taal noch teken gehoord. Deze mensen moest de W.W.-uitkering direct worden ingetrokken, zij parasiteren op de werkende maatschappij. In 1967 hebben wij nog enkele breeddoek-getou- wen aangeschaft en ligt het in de bedoeling om in de Weverij Holten linoleumgetouwen uit Rijssen te gaan plaatsen in plaats van smaldoekgetouwen die daar stonden. In onze linoleumweverij Bijvank II zullen de nieu we breeddoekgetouwen geplaatst worden. Op 22 november werden wij door brand van onze kantine beroofd. Gelukkig werden de omliggende bedrijfsgebouwen gespaard zodat er geen enkele bedrijfsstagnatie is ontstaan. De kantine is voorlopig ondergebracht in de Huis houdschool maar het ligt in de bedoeling om het huis waar nu de heer v. d. Haar woont, t.z.t. daar voor te verbouwen. Wat gaat 1968 ons brengen? Zoals het er thans uitziet kunnen wij er nog niets van zeggen. Aan orders hebben wij voorlopig geen gebrek, maar door de stijgende kosten en de onder bezetting zullen de resultaten verder verslechte ren. Indien wij met zijn allen het uiterste geven, kun- 17

Het Anker | 1968 | | pagina 17