jaar in Medemblik gearriveerd. We waren ver heugd, dat hij de verre reis naar Rijssen heeft wil len ondernemen. Zo te zien was de vreugde van het weerzien wederzijds. Vergenoegd door al die blijde gezichten in de zaal, nam hij in de grote zetel plaats en werd hij vervolgens door Mej. Vink feen hartelijk welkom toegeroepen. Voor de Sint was er een lekkere fles sherry, afkomstig uit zijn ge boortestreek, voor het paard wortels en paarde-aspi rine, en de Pieten kregen elk een leuk cadeautje. In het grote boek van de Sint stonden maar en kele namen vermeld, kinderen die niet altijd even zoet zijn geweest gedurende het afgelopen jaar. Zo wilde Bertje Lankamp niet op tijd naar bed, maar naar de televisie blijven kijken. Dat is wel bij meer kinderen het geval zal St. Nicolaas ge dacht hebben. In ieder geval beloofde Bertje beterschap voor de toekomst. Henk Vlogtman bleek een echte natuurliefhebber te zijn, hij kijkt liever naar buiten om de vogeltjes gade te slaan, dan in zijn rekenboek. Dat zal straks wel beter worden, als hij met de portemonnaie moet leren omgaan. Tot teleurstelling van de kinderen moest de Sint na een half uur alweer vertrekken, om op weg te gaan naar andere wachtende kinderen. Met een „tot volgend jaar" behoorde het officiële gedeelte weer tot het verleden. Na de pauze, waarin alle kinderen een flesje cho comel en de meegekomen ouders een kopje koffie kregen aangeboden volgde een leuk kinderpro gramma, verzorgd door de heer Tonelli uit De venter. Dat hij een echte kindervriend is hebben wij kunnen merken; de hele schare kinderen amuseerden zich kostelijk met zijn trucjes en grapjes. Via de schatkamer van St. Nicolaas, die in de koffiekamer van het Parkgebouw was ingericht, kon ieder kind blij en welgemoed en voorzien van een cadeautje de thuisreis aanvaarden. Dank aan allen, die tot het welslagen van het feest hebben medegewerkt!!! 9

Het Anker | 1967 | | pagina 9