Met pensioen Onderstaande personen verlieten de afgelopen maanden ons bedrijf wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Eind augustus: de heer M. Mekenkamp met 43 dienstjaren werk zaam bij de plaatswerkers als hak-, dak- en beton werker, de heer J. Nijkamp met 52 dienstjaren, werkzaam in de Batchingkamer, de heer D. J. Bruins met 47 dienstjaren, werkzaam als wever in Weverij Beek, de heer M. Pijffers met 40 dienstjaren werkzaam in de Pakkerij en de heer J. A. Lohuis, portier, met 51 dienstjaren. Eind september waren dit: de heer J. Boerman met 51 dienstjaren werkzaam als wever in Weverij Bijvank, de heer D. Beverdam met 7 dienstjaren werkzaam in Krasserij Bijvank als oplegger breaker en de heer G. J. Rozendom werkzaam in Weverij Holten als touwsteller met 51 dienstjaren. Eind oktober was dit: de heer H. Nijveld als wever werkzaam in Weverij Boomkamp, met 51 dienstjaren. Alle gepensioneerden werden door de Directie op het kantoor ontvangen voor een persoonlijk af scheid, nadat zij in hun eigen afdeling reeds afscheid genomen hadden. Hierbij werd door één der Directie-leden het woord gericht tot de gepensioneerden om hun op hartelijke wijze dank te zeggen voor al hetgene dat zij in het belang van het bedrijf gedurende hun loopbaan verricht hadden. Ook werd hen medegedeeld, dat de Directie er geen bezwaar tegen had als gepensioneerden eens in de fabriek een kijkje achter de schermen kwa men nemen. Vooral de laatste jaren vinden er steeds aanpassingen en dus veranderingen in het be drijf plaats en hoort men wel van gepensioneerden hoeveel is dikwijls in hun afdeling veranderd is. Daarna overhandigde de Directie aan de gepen- M. Mekenkamp en J. A. Lohuis sioneerden ter herinnering aan hun dienstverband bij Ter Horst Co. N.V. een handbeschilderd .wandbord met hun naam, alsmede de datum van indiensttreding en pensionering erop welk aanden ken altijd bijzonder in de smaak valt. Onder het genot van een kop koffie, kwamen de verhalen over vroeger los, toen alles nog zo heel anders was dan tegenwoordig, vele oude herinne ringen werden opgehaald en er werd dikwijls smakelijk gelachen. Hierna werd door de gepensioneerden dank ge bracht aan de Directie voor het ontvangen wand bord en voor de welgemeende afscheidswoorden tot hen gericht. Op 31 augustus j.l. nam wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van ons bedrijf de hoofdbaas van onze Spoelerijen, de heer H. J. Ligtenberg. De heer Ligtenberg, geboren 21 augustus 1902, kwam op 13-jarige leeftijd in ons bedrijf eerst als weger opschrijver bij de balen in de Batching kamer, werd daarna monstermaker in de afd. Weverij, nadat hij het in de afd. Weverij tot on derbaas gebracht had, werd hij in 1936 overge plaatst naar de afd. Spoelerij alwaar hij opklom

Het Anker | 1967 | | pagina 6