Ideeënbus Bestuursmutaties De resultaten van de gedurende de laatste tijd ontvangen voorstellen uit de Ideeënbus waren als volgt: Uit een Weverij kwam een voorstel voor vervan ging van railhouders in de kammen van bepaalde getouwen door andere. Na langere tijd proeven genomen te hebben moest toch besloten worden dat het betreffende voorstel niet overgenomen kon worden. De betreffende inzender kreeg f 10,premie. Een inzender uit een Weverij stuurde een voor stel in om door het gebruiken van enigszins ge wijzigde trekstangen deze stangen 2 keer te kun nen gebruiken. Dit voorstel kon worden overge nomen en de inzender werd voor zijn moeite beloond met een premie van f 100, Een voorstel uit de afdeling Viltmakerij dat niet overgenomen kon worden, kreeg een aanmoedi gingspremie toegekend van f 2,50. Van een getouwsteller ontving de commissie een tweetal voorstellen; het le voorstel betreffende het opnieuw gebruiken van een onderdeel van een getouw, kon om technische redenen niet overge nomen worden; desondanks ontving de inzender voor het idee als zodanig een premie van f 10, Het andere voorstel betreffende een verbeterings methode voor de reparatie van een voorbak van een weefgetouw gaf de Ideeëncommissie geen aanleiding hier een premie voor toe te kennen. Voorts kwam een idee binnen om op een speciale wijze een spindelbus uit het frame van een weef getouw te halen. Gebleken is dat deze manier een besparing opleverde. De inzender kreeg hiervoor f 80,toegekend. De Spinnerij liet zich ook niet onbetuigd en de Ideeëncommissie ontving uit deze afdeling een voorstel voor het aanbrengen van een kleine ver betering aan de Spinmachines. Waar na proefneming gebleken is dat deze veran dering aan het verwachte doel beantwoord heeft, kan de commissie de inzending met een premie van f 50,belonen. Een aanmoedigingspremie van f 5,werd toege kend aan een inzender uit één der Weverijen die zich verdiept had in het probleem van het in laten lopen van losse draden in het doek. Het voorstel zelf kon helaas zowel om practische als om economische redenen niet overgenomen worden. Een medewerker uit de Viltmakerij zag zijn op merking waardoor grotere produktie bereikt kon worden beloond met een premie van f 100, Uit dezelfde afdeling ontving men voorts van een tweetal werknemers een idee om door het aan brengen van stalen platen op een bepaalde plaats in de machine tot minder reparatie-uren te komen. Ieder van hen ontving een premie van f 15, Uit de Weverij kwam een idee in de bus om de bufferinrichting van bepaalde getouwen te wijzigen. Een bepaald gedeelte van dit voorstel gaf indirect de stoot tot een ander idee, hetgeen resulteerde in een zodanige verandering dat het bij vergissing verkeerd aanzetten van getouwen bijna onmogelijk is geworden. Voor dit onderdeel van inzenders voorstel werd hem een premie van f 50,toegekend. Afdelingskas en Aanvullend Ziekenfonds Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft op 30 november j.l. de heer J. Dan- gremond zijn bestuursfuncties in de Afdelingskas en in het Aanvullend Ziekenfonds moeten neer leggen. Ter gelegenheid hiervan kwam het Bestuur op vrijdagmiddag 1 december j.l. op het kantoor bij een, waarbij bij monde van de heer H. Jordaan, het scheidend bestuurslid werd toegesproken. Spreker memoreerde het feit dat de heer I. Dan- gremond sinds 17 januari 1950 in het Bestuur zitting had genomen en dankte hem voor de tij dens zijn zittingsperiode verstrekte adviezen en goede samenwerking met zijn collega's. De heer Jordaan overhandigde hierna de heer Dangremond een verzilverde sigarenasbak met in scriptie ter herinnering aan diens Bestuursperiode. Nadat de heer Dangremond, de Voorzitter voor diens woorden en het cadeau hartelijk bedankt had, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Bij het afscheidnemen dankte de heer Dangremond de aanwezige Bestuursleden hartelijk voor hun medewerking tot het scheppen van de prettige sfeer die altijd op de vergaderingen geheerst heeft. 20

Het Anker | 1967 | | pagina 20