Geef ze de ruimte! In ons deel van het land moet een nieuw Revalidatiecentrum komen. In Enschede staat het Revalidatiecentrum „Over ijssel". Een oud en moe gebouw. Elke dag worden er tientallen gehandicapte mensen verpleegd, ook uit Uw omgeving. Mensen, die niet meer kunnen lopen, hun armen niet meer kunnen gebruiken. Maarmensen met hoop. Hoop om straks weer terug te komen in de maatschappij. Zelfstandig. Volwaardig. In het Centrum worden elke dag tientallen men sen verpleegd. Het zouden er meer moeten zijn. Veel meer. Maar er is geen ruimte om te helpen. Elke vierkante meter wordt al gebruikt. Het cen trum is klein en bedompt, vervallen en deprime rend. Maar vooral: te klein. De lijst van invalide mensen die gewoon niet aan de beurt komen, die gewoon geen kans krijgen voor een nieuw begin, groeit onrustbarend. Er moet iets gedaan worden! Dit is ons plan. En U kunt helpen. We hebben een goed plan om het geld bijelkaar te krijgen. We zullen het U vertellen. Het Revali datiecentrum heeft in Enschede de beschikking over het fraaie, 4 ha grote landgoed ,'t Roessingh. Op dit terrein wordt het nieuwe revalidatiecentrum gebouwd. Als we die grote lap grond nu eens gaan verkopen. Symbolisch. Dan kunnen we een heleboel geld „verdienen". En U kunt grond eigenaar worden. U of Uw club of vereniging of firma. U kunt één vierkante meter grond kopen voor f 25,U kunt ook méér kopen. En U krijgt daarvoor een origineel „eigendoms certificaat". Als herinnering aan Uw medewerking. U krijgt symbolisch een stukje grond op 't Roessingh. En U krijgt een grote plaats in het hart van vele invalide mensen. We kunnen niet wachten Er is maar één oplossing: nieuwbouw. Wij moeten een nieuw modern, licht en luchtig revalidatie centrum bouwen. Met veel ruimte. Voor al die mensen die nu nog wachten om opgenomen te worden. En ook voor de slachtoffers van het steeds toenemend aantal verkeersongelukken. Zo'n nieuw centrum kost geld. Kost miljoenen guldens. Rijk en gemeenten helpen voor het grootste deel. Natuurlijk. Maar er is gewoonweg niet genoeg geld om met de bouw te kunnen beginnen. Er moet meer komen. En daarom wordt er een grote aktie gevoerd. Een actie om geld in te zamelen voor het nieuwe revalidatiecentrum. De plannen zijn klaar voor die nieuwbouw. En U kunt helpen. Persoonlijk, of in club- of verenigingsverband. De actie heet: „GEEF en geef ze de ruimte". En het motto is: GEEF omdat gezond bent! Hoe kunt U helpen? Er zijn veel mogelijkheden om mee te doen aan deze grondverkoopactie. Steekt U in ondernemings raad of personeelsvereniging de hoofden eens bij elkaar. En ga iets organiseren. Misschien een overwerkactie? Of een inzameling in het bedrijf? Of misschien is er speciaal voor deze gelegenheid een fonds waaruit U een aantal vierkante meters grond zou kunnen „kopen"? Dat zou geweldig zijn. Bovendien kunt U de actie nog op andere wijze ondersteunen. Wij hebben namelijk een groot aantal raambiljetten beschikbaar om in het bedrijf en bij de werknemers thuis op te hangen. Eén telefoontje en wij zenden U er een aantal toe. De hele actie wordt begeleid met veel publiciteit, met grote advertenties, raambiljetten, radio en T.V. Niets wordt vergeten om iedereen op de hoogte te stellen en enthousiast te maken. Doet U mee? Laat het ons dan a.u.b. even weten. Vele gehandicapten, ook in Uw omgeving, zullen er U dankbaar voor zijn! Ons gironummer is 1 46 46 46. 10

Het Anker | 1967 | | pagina 10