Jongenskamp 1967 Als we schrijven dat het jongenskamp dit jaar bijzonder geslaagd kan worden genoemd, dan denkt iedereen natuurlijk direct aan het mooie weer dat we deze zomer hebben gehad. En na tuurlijk speelt het weer een belangrijke rol bij het slagen van een kamp voor jongeren. Maar toch was het niet alleen het weer dat maak te dat het kamp dit jaar zo'n succes werd. Er waren ook andere oorzaken. Maar we zullen bij het begin beginnen. We zijn dit jaar geweest naar een vakantieoord in Sondel. Dit is een klein plaatsje dat ligt in Gaas- terland (F.). 18 jongens hadden zich opgegeven maar omdat één der jongens op het laatste moment ziek werd, vertrokken we 's maandagsmorgens om 9 uur met 17 man per trein vanuit Nijverdal. De heen- en terugreis werd dit jaar per trein gemaakt, omdat de afstand Rijssen-Sondel te groot was om te fietsen. Wel werden de fietsen op de trein meegenomen. Reeds bij aankomst in het kamp viel ons op dat de eigenaar van het vakantieoord, de heer Mul der, er op gesteld was, het z'n gasten zoveel mo gelijk naar de zin te maken. De groep werd door hem welkom geheten in het bij het kamp beho rende openluchttheater, waarbij de kampregels werden voorgelezen. Prettig was o.a. dat men iedere morgen zelf kon kiezen, hoe laat men wilde ontbijten. Verder hoorden we dat de kampleiding iedere avond voor ontspanning zorgde. En zo is het ook de hele week geweest. De avonden werden op een dusdanige manier verzorgd, dat niemand er aan dacht 's avonds een voet buiten het kamp te zet ten of het moest zijn tijdens de avondwandeling (meerdere, ja zelfs véél voeten). Er werden spelletjes gedaan, er werd gevoetbald tegen het dorp Sondel, er was een bonte avond, kampvuur, ook trad een gezelschap uit Nijverdal voor ons op. Tijdens de bonte avond hebben we de première beleefd van Jan Klein-Ligtenberg als zanger. 9

Het Anker | 1967 | | pagina 9