Wilhelmina Wilhelmina behaalt eerste prijs op marswedstrijd in Vroomshoop In samenwerking met de muziekvereniging van de K.S.W. uit Nijverdal gaf onze muziekvereni ging Wilhelmina op zaterdagavond 12 augustus een zeer geslaagd openluchtconcert in de zich daarvoor uitstekend lenende koepel van het Volks park. Als openingsnummer werd in samenwerking met de K.S.W. en met de beide tamboerkorpsen de Van Heutzmars uitgevoerd. Na het concoursnummer „Ouverture du Balloo" werd het stemmingsvolle prachtige nummer „Cóte d'Azur" gespeeld, met als trompetsolist de heer Kalter Jr. Vervolgens waren de aanwezigen getuige van het optreden van het tamboerkorps van de K.S.W. dat onder leiding van de heer H. Reinders een tweetal nummers, waaronder de juniorenmars maakte. Voor het eerst trad ook het trompettisten meisjeskorps van de K.S.W. voor het voetlicht. Ze maakten een zeer verzorgde indruk in hun vlotte uniformen. Een extra applaus viel hun ten deel. De beide muziekverenigingen tesamen voerden ^^daama de ouverture „Marinarelle" uit van Stul- ^men evenals ,,Le Retour au Pays" van Mendels sohn. Als laatste nummer voor de grote finale werd op bekwame wijze de mars van Alford „The Voice of the guns" ten gehore gebracht. Aan het eind van de avond hoorden wij van beide korpsen gezamenlijk met tambours en meisjes korps de overbekende mars „Le Flambart". Al met al een zeer geslaagd concert onder zeer gunstige omstandigheden, helaas met wat te wei nig belangstelling. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de muziekvereniging „De Harmonie Vroomshoop" heeft onze muziekvereniging Wilhelmina zaterdag 26 augustus meegedaan aan een marsconcours al daar en wel in de afdeling Uitmuntendheid. Uit gevoerd moest worden en lopende mars van Ad van Laar genaamd „Corona". De organiserende vereniging had als plaats van het concours de beschikking over een voetbalveld, hetgeen de verrichtingen van de korpsen beslist niet ten goede kwam. Niettegenstaande wist Wilhelmina toch een eerste prijs te behalen met 33 punten. Samen met de eerste prijs in de mars wedstrijd te Voorst van 2 jaar geleden bracht dit met zich mede, dat Wilhelmina promoveerde naar de Ere-afdeling Marswedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen. Daarnaast komt Wilhelmina ook uit in de Vaandelafdeling Concerten van ge noemde federatie. Dit jaar kon Wilhelmina helaas niet deelnemen aan het Concertconcours, we spreken echter de hoop uit dat dit volgend jaar wel weer het geval mag zijn. De redactie biedt Wilhelmina met het behaalde succes haar gelukwensen aan en spreekt de hoop uit nog meerdere malen in het Anker hiervan melding te mogen maken. 19

Het Anker | 1967 | | pagina 19