omdat wij toch garens bij moeten kopen; wij willen dit werken in de fabrieksVakantie wel graag zo beperkt mogelijk houden. De heer Borkent meent dat wanneer het gaat om bedrijfsbelang hier en elders, dat wij hier niet tegen kunnen zijn. De Voorzitter zegt dat wij over het bovengenoem de, gisteren een bespreking met de districtsbe stuurders hebben gehad; wij dachten dat het beter zou zijn dit eerst met hen te overleggen; het enige wat zij ons toewensten was dat wij succes zouden hebben. De heer Kiers geeft zijn fiat voor de Geurne. Ook de heer Heuver is van mening dat wanneer dit in het belang van het bedrijf is en op geheel vrijwillige basis gebeurt, wij hieraan mee moeten werken. Spreker gelooft echter niet dat er veel personen in de Bijvank zullen zitten die verstand hebben van de bredere getouwen. De Voorzitter meent uit de discussie de conclusie te kunnen trekken dat het merendeel van de O.R. hiermee akkoord kan gaan zodat wij aan kunnen nemen dat tegen dit voorstel geen bezwaar be staat. 2c. Bespreking werktijdregeling na. 31-3-1967 De Voorzitter zegt dat men uit e.e.a. wel heeft kunnen proeven hoe de toestand op het ogenblik in het bedrijf is; wij zitten nog volop in de orders en kampen nog met een personeelstekort. Van de Directiezijde is dan ook het verzoek aan de O.R. om de werktijd voor het 2e kwartaal 1967 te laten zoals die tot nu toe is geweest. De heer Kiers zegt dat het voor de Geurne wel akkoord is. De heer Heuver vind het ook voor de Bijvank II goed dat het zo blijft. De heer Seppenwoolde vraagt n.a.v. het alarme rend bericht over de Belgische jute-industrie, of dit alleen geldt voor de garens. De Voorzitter zegt dat deze staking kracht moest bijzetten om de goedkope import van garens in België te staken en om op korte termijn geen buitenlandse arbeidskrachten meer toe te laten, zoals in het Algemeen Handelsblad vermeld stond. De Voorzitter meent uit de reacties van de O.R. te mogen aannemen dat men akkoord gaat met het verzoek van de Directie om het 2e kwartaal 1967 ook nog door te blijven werken op de oude basis. Niemand der aanwezigen maakt hiertegen be zwaar zodat dit nog weer aangevraagd zal worden bij de daarvoor bevoegde instanties. De heer Pavlicek zou graag willen weten van de O.R.-leden hoe de koffie in de kantine momenteel is. De heer Kiers zegt dat z.i. de koffie momenteel goed is. 2d. Rondvraag De heer Wessels vraagt of er al tekenen zijn die erop zouden kunnen wijzen dat het hier slechter wordt. De Voorzitter antwoordt dat wij hierover geluk kig nog geen klachten hebben. Zoals het er voor ons nu uitziet, is de huidige situatie zeer gunstig voor ons. De Voorzitter zegt dat wij vooruitlopen op de per soneelsbezetting wat betreft het bestellen van ma chines. Wij proberen zoveel mogelijk de markt te volgen om bij te kunnen blijven. Zo kunnen wij op dit moment zeker nog 100 nieuwe personeelsleden plaatsen. De heer Borkent stelt de vraag of er nog veel aanbod is, waarop de Voorzitter antwoordt dat er heel weinig goede arbeidskrachten solliciteren. Wel hebben wij er enige gekregen van de N.S.B. Het is wel een gekke wereld momenteel; wij gaan nu naar het Arbeidsbureau om te vragen wie er in 1 de W.W. zitten; vroeger was het net omgekeerd, toen vroeg het arbeidsbureau of wij nog mensen konden plaatsen die in de W.W. zaten. Uit de bouwvakken zijn er veel in de W.W., maar die krijg je niet. De textielbedrijven in Almelo kunnen nog mensen gebruiken evenals Enschede nog wevers kan gebruiken, maar ze kunnen ze niet krijgen. De heer Nijland zegt buitenlanders gezien te heb ben en vraagt of men deze hier ook gaat aanne men. De Voorzitter antwoordt dat wij er inderdaad toe over willen gaan om buitenlanders in dienst te nemen, maar dan op geheel vrijwillige basis, d.w.z. 16

Het Anker | 1967 | | pagina 16