de heaters de warmte regelt. Men vraagt zich af of deze heaters wel gebruikt worden. De heer Kiers zegt dat het wel voorkomt dat iemand bij de buitenmuur (bij de heater) het te koud vindt en dat dan de heater wordt aangezet, terwijl anderen midden in de Weverij het te warm vinden. Het gaat echter voornamelijk om de stoom die op de pijpen staat. Normaal staat er voldoende stoom op, maar de stoomkwestie is moeilijk te regelen; er staat een bepaalde spanning op de pijpen die men niet zo vlug kan vermeerderen of verminderen; wil men dus verandering aanbren gen in de temperatuur dan moet men de heater gebruiken. De heer Kiers zegt dat hetgeen door hem naar voren is gebracht, voor het gehele jaar geldt; als het buiten niet koud is, is het in de Weverij weer te warm. De heer Seppenwoolde merkt op dat wanneer het te warm wordt in de Weverij men toch de pijpen kan afsluiten. De heer Leusink zegt dat de kranen hiervoor wel voor in de Weverij zitten. De heer Pavlicek zegt dat dit nog weer eens aan de bazen doorgegeven zal worden. 7. Vraag van de heer Nijland betreffende de controle van de takels. De takels worden regel matig gecontroleerd; het takel in het magazijn be hoort daar nu ook bij. De heer Boonstra heeft ook nog gevraagd om het volgende onder de aandacht te willen brengen. Bij de rolstoel in de Geurne laat men vrij geregeld rollen uit het takel vallen; het verzoek is nu met een takel voorzichtiger om te gaan: dit zal ook nog met de betreffende afdeling opgenomen wor den. Het is nl. heel erg belangrijk hoe men met de takels omgaat. De heer Seppenwoolde vraagt of voor het bedie nen van de takels vast personeel is of dat iedereen ze kan gebruiken. De heer Wcssels antwoordt hierop dat men niet altijd kan wachten op de personen die de takels moeten bedienen; men doet het dan vaak zelf. De Voorzitter merkt tenslotte nog op dat uit het antwoord wel gebleken is dat men de takels wel regelmatig controleert. Verder vraagt de heer Pavlicek nog de aandacht van de O.R. leden om zoveel mogelijk hun in vloed aan te wenden voor het redelijk gebruik laten maken van de toiletten. 2b. Mededeling Directie De Voorzitter zegt dat zoals de meesten wel we ten, wij momenteel een toeleveringsbedrijf zijn van andere bedrijven. Nu zijn wij tot de ontdekking gekomen dat wij i.v.m. de vakantiespreiding in ons land (hier in het oosten de eerste helft van juli, in het westen de tweede helft van juli en in het zuiden de eerste helft van augustus) moeilijk zullen komen te zit ten t.o.v. de tapijtindustrie. Wanneer wij de eerste twee weken van juli vakan tie zullen hebben dan komt de tapijtindustrie in het Westen (die de tweede helft van juli vakantie heeft) vast te zitten omdat wij niet toeleveren; wij hebben ook geen voorraad waarmee wij dit pro bleem zouden kunnen opvangen. Nu zou de Directie het volgende voorstel willen doen n.L: men wil het personeel uit de Geurne vragen of degenen die nog geen plannen hebben voor de vakantie of hun afspraak misschien nog kunnen veranderen op geheel vrijwillige basis in de fa- brieksvakantie zouden willen werken. Zou men uit de Geurne te weinig mensen hiervoor krijgen dan zal men dit ook vragen aan die wevers uit Weverij Bijvank II die de brede getouwen ook kunnen bedienen. E.e.a. geldt ook voor personen uit de Sterkerij en Voorboomzaal en de Keurtafel Geurne. Ook willen wij de mensen van de Viltafdeling vra gen om door te werken in de fabrieksvakantie (ook weer op geheel vrijwillige basis) omdat een grote afnemer ook vakantie heeft van 1729 juli. Hedenmiddag zullen wij een bespreking hebben met de bazen hoe wij e.e.a. het beste kunnen in kleden. Wel lijkt het ons het beste het aan de mensen individueel te vragen. De heer Nijland stelt de vraag of er dan wel genoeg voorraad garens is voor de Weverij. De Voorzitter antwoordt dat wij geen voorraad hebben van spingarens maar dat is niet zo erg 15

Het Anker | 1967 | | pagina 15