Rode Duivels - Oranje Leeuwen Zaterdag 5 augustus ondernam een 13-tal voet balenthousiasten van Ter Horst Co. een verre reis met eigen vervoermiddelen naar het Belgische Lokeren. Hoofddoel was aldaar een wedstrijd te spelen tegen werknemers van Ter Horst Co. België N.V. in Lokeren. 's Morgens pl.m. 5 uur werd er gestart onder de uitstekende leiding van de heer D. van den Noort, die nu ook weer goed uitgeslapen was. De reis naar de Belgische grens verliep bijzonder vlot. Onderweg kwamen we nog tal van bekende Rijs- sense figuren tegen jagers, vissers e.d. Aan de grens werden de nodige frankskes gekocht, terwijl velen zich schuldig maakten aan het ontduiken van zekere invoerrechten. Om pl.m. half tien arri veerden we op het fabrieksterrein te Lokeren, waar we door het leidinggevend personeel wer den welkom geheten. Onder het genot van een kop koffie werden de vriendschapsbanden verste vigd. Daarna werd onder de deskundige leiding van de heren J. H. Jordaan, Adriaanse, Van de Putte en Van Bergen het bedrijf bezichtigd. On dertussen maakte onze persfotograaf de heer Torn de nodige kiekjes, die natuurlijk goed gelukt zijn. In Brouwersgasthof werd de inwendige mens ver sterkt, waarbij we zelfs heel hartelijk begroet wer den door mevrouw Bramhill. Haar man bleek een belangrijke supporter en fotograaf voor ons te zijn bij de daaropvolgende wedstrijd. Nadat eerst de heer Torn onze aanvoerder de ge bruikelijke vaantjes had uitgereikt, werden er fo to's gemaakt van beide elftallen, die in de natio nale kleuren gestoken waren. Onder leiding van de Rijssense scheidsrecher Bekkemens werd er afgetrapt. Al spoedig bleek, dat ondanks het ko lossale élan van de Belgen, de Nederlanders toch over de betere techniek en vaardigheid beschik ten. Voorlopig nog was het goalie Jordaan, die z'n doel schoon hield. Toch moest hij na enige tijd zwichten voor daverende schoten van Vlogtman en Eertink. Rust brak aan met een voorsprong van 30 voor de Oranjehemden. In de rust werd onder de nodige hilariteit spuitwater ingenomen en beslist geen doping. Na de rust kregen de Bel gen iets meer vat op het Nederlandse spel. Voor dat ze echter tot een tegenpunt kwamen, maakte M. Kreijkes nog een juweel van een doelpunt. Via een goed opgezette aanval door Van Bergen be landde de bal bij de Belgische linksbinnen, die de uitgelopen doelman kansloos passeerde 41. Tom, Eertink en Vlogtman brachten de score tenslotte nog op 71. Na afloop van deze spor tieve wedstrijd werd in Taverne American bij bier en brood met hesp afscheid genomen van Ter Horst Co. Lokeren. Na een kort bezoek aan de kennis, waar diverse Rijssenaren hun schutterscapaciteiten speciaal de heer Vlogtman ten toon spreidden, werd de terugreis naar Rijssen aanvaard. 13

Het Anker | 1967 | | pagina 13