Onze lentetocht met de gepensioneerden op 23 mei 1967 Hotel „De Harmonie". Overpeinzing op 24 mei. Wij zijn weer terug, heelhuids en wij hebben allemaal genoten. In één zin zouden we het dus kunnen zeggen, maar die ene zin houdt een massa in, om te beginnen dat het de leiding een pak van het hart is dat iedereen in goede welstand weer thuis gekomen is en daar mogen wij wel even bij stil staan. Het begon dus weer om 12 uur 's middags, ol eigenlijk begon het al bij het wakker worden. „Wat is het voor weer?" Gordijnen open - mot regen - toch optimist blijven en denken: „Klaart nog wel op". Met veel vertrouwen wil het dan wel eens gebeuren dat het inderdaad opknapt, wat het ook deed en daar stonden wij dus om 12 uur, welgemoed, met de snoepdozen, kisten sigaren, consumptiebonnen en een goed humeur en een zachte temperatuur om dank je wel tegen te zeggen. Iedereen is geïnstrueerd over de gang van zaken en daar komen onze eerste gasten ge armd aan en niet lang daarna om klokke half een de 6 blauwe „Havi tours" bussen, 't Wordt gezellig bedrijvig, zelfs zo, dat wij om precies 1 uur zouden kunnen vertrekken, ware het niet dat enkele mensen die zich niet hadden opge geven, toch maar deden alsof en daardoor an deren die zich wel opgaven in een regenbui moesten staan totdat er een andere bus kwam met grotere capaciteit. Maar daarover in een ander artikel in dit blad. Zo vertrokken wij dus om 1.15 uur. De hemel was slechts licht bewolkt en de natuur lag stra lend voor ons. Wij hadden geen betere tijd kunnen vastleggen. Letterlijk alles was in bloei, nog nergens was gemaaid, de dolle kervel langs de weg begeleidde ons waar wij ook gingen. Fris groene weiden met boterbloemen, de gele brem, appelbomen in rose tooi, witte en rode mei doorn, sering, goudenregen, rhododendron, de 7

Het Anker | 1967 | | pagina 9