In memoriam Het probleem van te groot ziekteverzuim lag er al maanden en men heeft eerst met de Bedrijfs vereniging (Dr. Gentis, de heer Sijses en Dr. Koelma) hierover gediscussiëerd. Het ziekteverzuim is momenteel n.l. opgelopen tot tussen de 8 en 9%, terwijl dit in Enschede momenteel tussen de 5 en 6% ligt. Iedereen was het ermee eens, dat er iets gedaan moest wor den, echter wat? Het huidige systeem van afwachten van 2 Keu ringsdata voldoet niet waar dit een probleem vormt voor de controlerend geneesheer. De Directie stelde toen eenzelfde termijn voor als de Bedrijfsvereniging vastgesteld heeft voor het uitbetalen van 100% netto ziekengeld n.l. 4 volle weken. In de O.R.-vergadering gingen echter stemmen op om deze periode van 4 weken waarna men de carenzdag dan vergoed krijgt, vast te stellen op 3 volle weken, waarmede iedereen tenslotte akkoord ging. Voorts geldt deze regeling bij wijze van proef voor 1 jaar n.l. tot 1-5-1968. Waar er geen verdere vragen meer gesteld wor den, sluit de Voorzitter onder dankzegging aan de Commissieleden voor hun opkomst de ver gadering. Op maandag 27 maart j.l. bereikte ons het be richt, dat de vorige dag J. Kippers, die sedert 3 augustus 1966 wegens ziekte thuis was, plotse ling was overleden. J. Kippers, die sedert 18 juli 1927 in ons bedrijf werkzaam was heeft praktisch steeds in de spoe- lerij gewerkt, eerst als spoeler en de laatste toen zijn fysiek verminderde als smeerder Hij verrichtte zijn werk steeds nauwgezet en door zijn beminnelijke manier van optreden mochten zijn bazen en collega's hem gaarne. Wij allen zullen hem dan ook blijven gedenken, hetgeen mede tot troost moge zijn voor zijn diep bedroefde vrouw en dochter, voor wie wij hopen, dat zij de kracht mogen vinden dit grote verlies te dragen. Dinsdag 11 april j.l. is na een langdurig ziekbed toch nog vrij plotseling onze medewerker W. J. Drees overleden. W. J. Drees was op 13 augustus i962 bij ons in dienst getreden als wever m onze breeddoek- weverij Geurne, waar hij zich door zijn prettige omgang met anderen heeft doen kennen als een rustige aangename medewerker die zijn werk goed deed. Helaas werd hij op 7 juli 1964 ziek van welk ziekbed hij niet meer heeft mogen opstaan. Zijn vrouw en zoons wensen wij alle sterkte toe om dit smartelijk verlies te kunnen dragen. 26

Het Anker | 1967 | | pagina 28