Het aantal deelnemers liep terug tot 311. Deze teruggang werd hoofdzakelijk veroorzaakt door degenen die alles hadden afgelost en daar door van de ledenlijst konden worden afgevoerd. De groei van het Bouwfonds laat zich misschien het beste demonstreren door het balanstotaal (het totaal van alle vorderingen). Vergadering Contact-Commissie Holten, vrijdag 5 mei 1967 op de eerste balans op 31 januari 1947 is dit totaal 60.191,20 vijf jaar later op 31 januari 1952 is dit totaal 151.295,71 nog vijf jaar later op 31 januari 1957 is dit totaal 184.090,86 r'eer vijf jaar later op 31 januari 1962 is dit totaal 268.939,91 op de laatste balans op 31 januari 1967 is dit totaal 415.516,51 Het totaalbedrag dat in het komende jaar kan worden uitgekeerd aan deelnemers werd begroot op ca. 180.000,Hiervan kunnen 29 personen profiteren. De bestuursverkiezing nam niet veel tijd in beslag. De Voorzitter maakte bekend dat de heer J. W. Rouwendal, die volgens rooster af tredend was, door de Directie was herbenoemd. Tijdens de rondvraag werd medegedeeld, dat de rente, die de Coöp. Raiffeisenbank berekent, momenteel nog 6/2% is. Of binnen afzienbare tijd op verlaging van dit percentage kan worden gerekend, hangt af van de vraag of de rente stand in het algemeen nog verder zal dalen. De Voorzitter deelde verder nog mede, dat het bestuur gemeend heeft de naam van de Stichting te moeten wijzigen. Aangezien enkele wijzigingen in de statuten nog notarieel moeten worden vastgelegd, kan een en ander tegelijk gebeuren. In het vervolg zal onze Stichting dan ook „Bouwfonds Ter Horst Go. N.V." wor den genoemd; wij gaan dan met de mode mee en brengen in onze naam tevens beter de bedoe ling tot uitdrukking, namelijk dat alle werkne mers van Ter Horst Co. N.V. lid van het Bouwfonds kunnen worden. De Voorzitter sloot hierna de vergadering. Aanwezig de heren: H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman, H. G. G. Grootherder en V. K. Pav- licek. Wegens ziekte afwezig de heer J. G. Rienties. De voorzitter opent de vergadering waarbij hij mededeelt, dat de hoofdreden van zijn komst is om mededeling te doen van het feit, dat in de op 3 mei j.l. gehouden Algemene Aandeelhou dersvergadering beslist werd ook over het jaar 1966 op de bekende voorwaarden aan onze werknemers een winstdeling toe te kennen en wel van 3%. Alhoewel deze bijeenkomst niet als een normale vergadering bedoeld is wordt toch, waar er nog tijd is, over e.e.a. gesproken. De notulen van de laatste vergadering van 13 maart komen ter sprake; waar men hierover geen op- of aanmerkingen heeft, worden deze goedgekeurd. Wat de openstaande vragen betreft, deelt de heer Pavlicek mede, dat e.e.a. aan de bedrijfs leiding is doorgegeven. Betreffende de vraag over de nieuwe borden in de Weverij, deelt men mede, dat dit systeem in middels al beter begint te lopen. Over het af slijpen van de pickers moet men nog bericht hebben. Hierna komt de rondvraag. De heer Stam brengt de nieuwe wacht- of carenzdagregeling ter sprake die op 1 mei is in gegaan - het bevreemdt hem dat de Contact commissie Holten hiervan niet op de hoogte was. De voorzitter betreurt, dat door de grote drukte dit erbij in geschoten is. Men heeft deze aangelegenheid juist zeer zorgvuldig besproken, eerst met de Kleine Commissie uit de Onderne mingsraad, toen met het Bestuur van de Afde- lings Kas en daarna met de voltallige Onder nemingsraad. 25

Het Anker | 1967 | | pagina 27