Jaar verga der ing Muziekvereniging Wiltielmina van Ter Horst Co. N.V. Jaarvergadering Bouwfonds Op zaterdag 6 mei j.l. hield onze muziekvereni ging haar jaarvergadering in de koffiekamer van ons Parkgebouw. Op de meest prettige wijze leidde voorzitter Reterink het samenzijn in goede banen en bin nen het uur waren de verschillende agenda punten doorgewerkt. Een gloedvolle toespraak hield directeur Albert Sommer. In de hem eigen trant deelde hij de leden mede, dat hij het dit jaar niet verant woord achtte naar het concours te gaan. De beide concoursnummers zijn zeer moeilijk. De muzikanten zijn technisch niet klaar. Natuurlijk is er in doorsnee behoorlijk gestudeerd, maar er mankeert nog te veel aan. De heer Sommer was er bepaald niet verrukt van. Hij ziet hierin mis schien een stimulans voor het volgend jaar. De heer Sommer brengt met nadruk tot uiting, dat hij geen enkel risico wil lopen. Hij wenst samen met de leden het gevoel te hebben, dat een eer ste prijs behaald kan worden. Helaas kan de heer Sommer hierover nu geen gunstig geluid laten horen. Hij vraagt het nodige enthousiasme, hulp en steun van de muzikanten en duldt voor al geen laksheid. Hij drukt de jeugdige leden op het hart trouw de lessen te bezoeken en thuis regelmatig te studeren. Het bestuur stelt voor nog eens weer een uit wisselingsconcert te houden met de K.S.W. en de heer Sommer bepleit een vierstedenconcert. Deze voorstellen zullen door het bestuur verder worden uitgewerkt. Na het huishoudelijke gedeelte was men nog gezellig een paar uurtjes bijeen onder het genot van een kop koffie. Ondertussen hebben allen genoten van een prachtige film n.l. „der Vogel handier". Op zaterdag 1 april 1967 werd in de leeszaal van het Parkgebouw de jaarlijkse Algemene Vergadering van het „Arbeidersbouwfonds Ter Horst Go. N.V." gehouden. De voorzitter, de heer H. Jordaan, opende de vergadering met allen hartelijk welkom te hetenj waarna hij de secretaris verzocht de notule» van de vorige vergadering te lezen. Hierop ble ken geen aanmerkingen te zijn zodat ze onder dank aan de secretaris werden goedgekeurd. De in deze notulen genoemde uittreksels uit de statuten van het bouwfonds bleken inderdaad gereed gekomen te zijn en werden aan de aan wezigen uitgereikt. Uit het jaarverslag van de administrateur no teerden wij de volgende punten: In het afgelopen verslagjaar werden 36 bouwsommen uitgekeerd, in totaal voor een be drag van 181.000,Het bedrag dat in totaal sedert de oprichting van het Bouwfonds werd uitgekeerd steeg hierdoor tot 1.703.900,(één miljoen zevenhonderdendrieduizend en negen honderd gulden). In 1966 betaalden 17 leden hun laatste af^ lossing. Hun woning is nu hun onbezwaard eigendom. In totaal zijn dit nu 81 personen sedert de oprichting. Door 11 personen werd in het verslagjaar een woning gekocht of een aanvang gemaakt met het bouwen van een nieuwe woning. Het aantal leden dat een woning in eigendom ver kreeg met behulp van het Bouwfonds steeg hier door tot 327. Deze woningen werden hoofdzake lijk in Rijssen gebouwd, maar ook in Holten, Wierden, Nijverdal en Enter staan woningen van leden van het Bouwfonds. 24

Het Anker | 1967 | | pagina 26