tocht voor de gepensioneerden vastleggen. Zij dienen (per brief) te weten wie zij van huis gaan halen en de mensen die afge haald worden, krijgen een brief door wie en hoe laat. Dit alles geldt ook voor de luxe wagens en de chauffeurs. Het Parkgebouw moet vrijgehou den worden. De heer Mensink dient het aantal mensen te weten, dit met het oog op het plaat sen der stoelen. De heer Slagman moet het weten, de elektri- ciëns, enz. Sigaren worden ingekocht en snoepjes voor de dames, dit alles naar het aantal formulieren dat wij ontvingen. De gelegenheid waar wij onze eerste stop hebben, wil het aantal mensen weten en zeker niet in het laatst gaan wij de autobussen bestellen. Het is grote onzin de bussen veel groter te nemen dan het aantal mensen, want dit is onnodig geld verspillen. In die vakantie nu, dus zelfs nog na 20 april zijn er verschillende mensen komen vragen of zij nog mee konden er is „nee" gezegd. De organisatie was in kannen en kruiken! Doch op de dag van onze tocht bleek dat er zeker 10 mensen geen plaats meer konden krij- gen in de bussen. Conclusie, er kwamen toch mensen die zich niet opgegeven hadden, onder het motto: „dat merken zij toch niet". Wie het wel merkten waren de mensen die buiten moesten wachten totdat er een grotere bus snel gehaald werd. En dan is dat heel erg zuur, wanneer dat een invalide is op twee kruk ken, die al speciaal met een auto wordt gehaald en voor wie dan geen plaats meer is. Voor de leiding is dit ook een onplezierige kink in de kabel. Alles is in de puntjes geregeld en degenen voor wie dit alles georganiseerd wordt, gooien roet in het eten en men denkt dat wij niet de juiste autobussen bestelden. Na deze ervaring - de eerste sinds 13 jaar - zullen wij strenger moeten worden, helaas. Wan neer wij iets organiseren rekenen wij op ieders begrip en medewerking. Wij stellen volgend jaar weer onze datum vast tot wanneer men zijn aangifte kan indienen. Ieder die dit doet krijgt terstond een deelnamekaart die bij het betreden van de bus getoond moet worden. Zo zal het dan niet meer mogelijk zijn zonder opgave binnen te zitten terwijl andere buiten staan. Bovendien zal de leiding een deelnamelijst bij zich hebben, mocht iemand dus zijn kaart ver geten hebben, dan is dit ter plaatse te bekijken. Een en ander zal ons meer werk geven, en dat alleen maar omdat slechts een klein percentage van het grote geheel zich niet aan de regelen van het spel wilde houden. En bedenkt u wel dat wanneer de leiding - zonder schuld - de middag al begint met een valse noot en te laat vertrekt, dit niet prettig is. Na het lezen van dit artikel zult u waarschijnlijk zeggen: „hé, gaat dat zo, daar zit meer aan vast dan wij dachten". Het is ook daarom wanneer wij het volgende jaar naar alle waarschijnlijkheid andere regels gaan volgen. 11

Het Anker | 1967 | | pagina 13