Belasting: Bouw jutefabriek en Bent u dit jaar gehuwd? weverij in recordtijd Wanneer u in 1966 in het huwelijk bent getreden, dan kan de mogelijkheid bestaan een teruggave van de loonbelasting te ontvangen. Hiertoe dient u zowel de man als de vrouw bij de belastingen een T-biljet aan te vragen en in te vullen. Het indienen moet geschieden bin nen een half jaar na het einde van het kalender jaar waarin u bent gehuwd, dus vóór 1 juli 1967. Dit geldt voor alle huwelijken in de loop van 1966 gesloten. Verder verwijzen wij nog naar het stukje in ons vorige Anker onder het hoofd „Inspectie der di recte belastingen te Almelo". Hetgeen hierin gezegd is betreffende een terug gaaf van belasting bv. bij geboorte van een kind, buitengewone lasten welke niet of niet geheel bij de loonbelasting zijn geldend gemaakt enz., kan ook op dezelfde bovengenoemde manier dus via een T-biljet worden aangevraagd. VAN OUD OP NIEUW De amazonezii achterop hoe charmant ook i's uit veilig' heidsoverwegingenper 1 januari niet meer toegestaan. Voor de bromfietsers was dit af zo. In het vervolg is de enige juiste manier van achteropzitten om de benen aan hotrié^fintrn ia jicpn üe,Vv ROiucrri *t? In het vorige Anker hebben wij het één en ander geschreven over onze dochteronderneming in België. In „De Klamp", het personeelsorgaan van Van Splunder's Aanneming Mij. N.V. te Ridderkerk troffen wij een artikel aan over de bouw Lokeren. Aangezien dit artikel enkele interessante bijzon derheden bevat willen wij het onze lezers niet onthouden. De foto's zijn ons welwillend ter beschikking ge steld door de redactie van „De Klamp". In opdracht van Ter Horst Co. N.V. (België), dochteronderneming van de Koninklijke Jute- spinnerijen en -weverijen Ter Horst Co. N.V. te Rijssen, wordt in Lokeren (België) door Van Splunder's Aanneming Maatschappij N.V. te Ant werpen gewerkt aan de bouw van een jutefabriek en -weverij, met kantoor- en technische ruimten. Architect van het project is Bouwkundig- en In genieursbureau Beltman N.V. te Enschede. De hal is plm. 6000 m2, waarvan plm. 1500 m2 weverij, het kantoor meet 630 m2, de technisdje ruimten 660 m2, zodat de totale oppervlakte geveer 7290 nr beslaat. De constructie bestaat uit vloeren in gewapend beton, spanten in staal en het dak en het meren deel van de wanden uit gasbetonplaten. Dat bouwen ook snel kan, moge blijken uit onder staande data, die een indruk geven van het tem po, waarin de bouw werd uitgevoerd. Het eerste onderhoud met de architect vond plaats op 3 maart 1966. De prijsaanbieding werd door ons gedaan op 10 maart. Reeds op 22 maart werd met het grondwerk begonnen. 6

Het Anker | 1966 | | pagina 6