Bij de jaarwisseling 3 Het jaar 1966 is voor Ter Horst Co. N.V. een belangrijk jaar geweest, namelijk door de op richting van een nieuwe dochtermaatschappij Ter Horst Co. België Naamloze Vennootschap te •Lokeren. De beweegredenen die hiertoe hebben geleid zijn in het vorige Anker uitvoerig uiteengezet en be hoeven geen nadere toelichting. Intussen zijn de meeste machines, die hier we gens gebrek aan personeel stilstonden, reeds in Lokeren. In juli zijn de eerste weefgetouwen gaan lopen en de eerste spinsters zijn maandag 21 november in dienst gekomen. Tegen het eind van dit jaar zullen de spinmachines voor het grootste gedeelte lopen. Over de produktie van de weverij in Lokeren die sedert augustus in 3 ploegen draait, zijn we zeer tevreden, de kwaliteit van het doek is prima. We hopen dit m.m. over een half jaar ook over de spinnerij te kunnen zeggen. Wat het bedrijf in Rijssen betreft dienen aller eerst de moeilijkheden inzake de personeelsvoor- ^^ziening genoemd te worden. Vooral in de spinne rijen hadden we te kampen met een grote onder bezetting, waardoor we een produktie hebben ge had van minder dan 2/3 van de normale hoeveel heid. Uiteraard zijn hierdoor de produktiekosten zeer hoog geweest. De onderbezetting in de weverijen was iets min der hoewel deze in het eerste half jaar toch nog op ca. 7 °/o lag. Sinds in augustus Lokeren ging lopen is de situatie verbeterd maar aan een nor male produktie zijn we nog niet toe. Ondanks het personeelsgebrek zijn dit jaar nog 28 brede getouwen bijgekocht waarvan de laatste in januari 1967 geleverd zullen zijn. De viltafdeling heeft volop werk gehad in het afgelopen jaar. Wanneer we in aanmerking nemen dat sommige bedrijfstakken met moeilijkheden te kampen heb ben en dat de algemene vooruitzichten op econo misch terrein voor 1967 niet onverdeeld gunstig zijn, dan mogen wij met de gang van zaken in ons bedrijf in 1966 en de verwachting voor de komende maanden, niet ontevreden zijn. Op langere termijn voorspellingen te maken is moeilijk. Ook wij zijn voor een groot deel van onze produktie aangewezen op export. Onze pro- dukten genieten in het buitenland een goede naam, hetgeen echter niet betekent dat wij onze afnemers de prijs kunnen voorschrijven. Integen deel, we zullen er steeds voor moeten waken, con currerend te zijn en te blijven, teneinde onze afzet te behouden. Produktieverhoging en kostenverlaging zijn de factoren die onze concurrentiepositie gunstig be ïnvloeden. Aan ons allen de taak hier naar beste vermogen naar te streven. Wij danken al onze medewerkers voor hun bij drage aan het welzijn van het bedrijf en wensen hen en hun gezin het beste voor 1967.

Het Anker | 1966 | | pagina 3