van de bevolking sterk naar voren treedt, wij hebben daar een zeer grote „goodwill". De heer Heuver vraagt hoe men in Lokeren zal gaan draaien. De voorzitter antwoordt dat de Weverij in 3 ploe gen zal gaan draaien maar de Spinnerij en Spoe- lerij, omdat daar meisjes werken, in 2 ploegen. De heer Waanders vraagt of er zich behalve de jute nog meer industrieën bevinden. De voorzitter antwoordt dat er naast de jute- ook vlasspinnerijen zijn. En dan zijn er nog erg veel kleine jutebedrijfjes. Lokeren heeft 2628.000 inwoners, dus is nog behoorlijk groot. Spreker zegt dat momenteel enige elektriciëns van hier bezig zijn de kabels te leggen voor de Weverij. Onze vroegere getouwsteller Knol is be zig de eerste getouwen op te zetten en om de touwbazen daar te leren hoe wij de getouwen opgesteld willen hebben. De heer Heuver vraagt of de geruchten waar zijn dat er alleen maar keper gemaakt zou wor den. De voorzitter antwoordt dat men in ieder geval zoveel mogelijk tracht le kwaliteit te verwerken. Sommige garens kunnen we daar direct gebrui ken. 2c. Rondvraag. De heer Spenkelink vraagt hoeveel procent va kantietoeslag uitgekeerd wordt. De voorzitter antwoordt dat dit 4 °/o met de va kantie is en de Kerstgratificatie is 2 De va kantietoeslag wordt volgende week uitbetaald. De heer Kiers geeft een klacht door betreffende de toiletten in de Geurne en zegt dat er met het nieuwe gedeelte erbij tè weinig toiletten zijn. Bovendien staan deze toiletten tè ver weg, de heer Kiers zou graag zien, dat wanneer er toch toiletten moeten worden aangebracht deze dicht bij het nieuwe gedeelte werden geplaatst. De voorzitter belooft dat dit genoteerd en door gegeven zal worden. Hierop neemt de heer Waanders het woord. Spreker zegt dat dit de laatste vergadering is die hij bij zal wonen en dus het ogenblik is gekomen om afscheid te nemen. De heer Waanders zegt op advies van de dokter deze taak te moeten neer leggen en heeft een half jaar tijd gehad om een beslissing te nemen; thans meent spreker er een punt achter te moeten zetten. De heer Waanders dankt de O.R. voor de pret tige samenwerking. Men is het vaak niet met elkaar eens geweest, maar dat is ook niet altijd mogelijk. Spreker wenst èn de O.R. èn de O.R.-leden ver der het allerbeste toe. De voorzitter richt hierop het woord tot de heer Waanders en zegt al wel iets over dit mogelijke afscheid gehoord te hebben. Nu echter het ver trek van de heer Waanders definitief is zegt de voorzitter namens de gehele O.R. het scheidende O.R.-lid hartelijk dank voor de werkzaamheden in de afglopen tijd zowel in het belang van het bedrijf als van de O.R. verricht. Als O.R.-lid zit je op twee stoelen tegelijk, zowel op die van het bedrijf als op die van de werk nemers. De voorzitter zegt respect te hebben voor de wijze waarop de heer Waanders zijn problemen naar voren bracht. Zoals u reeds zei, waren we het niet vaak met elkaar eens, maar de voorzitter is van oordeel dat verschillen van mening er altijd wel zullen blijven en ook wel moeten blijven; juist door meningsver schillen wordt dikwijls door middel van een com promis een oplossing gevonden. Spreker zegt er wel begrip voor te hebben gehad zoals de heer Waanders vaak zijn standpunt ge zet heeft boven de richtlijnen die door de organi satie werden gegeven. De heer Waanders is O.R.-lid geweest vanaf de oprichting der O.R. en het is altijd prettig ge weest om met de oude rotten in het vak samen te werken. Spreker zegt nogmaals de heer Waanders voor de plezierige samenwerking hartelijk dank en wenst hem het allerbeste voor de toekomst en voor zijn gezondheid toe. De heer Seppenwoolde dankt namens de O.R. de directie voor de toegezegde vakantietoeslag van 4 De regeling is ditmaal nog: Met de vakantie zal er 3,46 uitgekeerd worden dit is 90/52 van een weekloon. Met de Kerst 2,54 dit is 66/52 van een week loon. Het verschil ligt dus in het aantal weken, met de vakantie is dit 30 weken en met Kerst is dit 22 weken. De voorzitter is van mening dat om misverstan den te voorkomen, het beste is de berekening in de fabriek goed aan te pakken, zodat de mensen weten hoe de berekening precies is. De voorzitter deelt verder nog mede dat de or ganisaties via Bedrijfscommissie voor de Textiel industrie van het vertrek van de heer Waanders 19

Het Anker | 1966 | | pagina 19