De heer Pavlicek antwoordt dat dit altijd zo ge weest is. De heer Kiers merkt op dat men het concept- vakantieschema erg laat ontving, nl. één dag voor de vergadering. Spreker zegt nu geen tijd te hebben gehad om over het e.e.a. contact op te nemen met de mede werkers. De voorzitter legt uit wat hiervan de oorzaak is en zegt dat dit schema pas woensdag, toen de Kleine Commissie vergaderde, besproken kon worden. Tevens moest i.v.m. de vakantie van de heer Pavlicek reeds nu een O.R.-vergadering worden belegd, dus hadden we geen tijd om dit eerder weg te krijgen. Een voordeel is dat dit jaar het vakantieschema er nogal gunstig uitziet. Spreker vraagt wie van de heren op- of aanmer kingen heeft. De heer Beunk vraagt of er dit jaar nog reserve uren zullen worden vastgesteld. De voorzitter antwoordt dat dit inderdaad nog zal gebeuren, wat men hiermee gaat doen kan men het volgend jaar nog bekijken. Besloten wordt om evenals vorig jaar voor de dagploeg 9 uur, A en B-ploegen 8,8 uur, C en D-ploegen 8,5 uur en E, F en G-ploegen 8 uur te reserveren. (Tevens nog 8 uur extra voor de F-ploeg). Spreker vraagt of alle O.R.-leden het ermee eens zijn dat dit schema voorlopig als een definitief vakantie-schema wordt vastgesteld. Komen er in de loop van het jaar toch nog ver anderingen, dan kan men dan nog beoordelen of deze kunnen worden toegepast. Hiermede gaat de O.R. akkoord. 2b. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Nabetaling De voorzitter brengt vervolgens het punt van de nabetaling naar voren. Hierover is nogal enige consternatie ontstaan on der de mensen omdat deze nabetaling onder de kolom bijzondere beloningen is ondergebracht en men dacht daardoor meer belasting te moeten betalen. Van de organisatie is er bezoek geweest omdat zij klachten van hun leden kregen. Spreker zegt dat ook aan de organisaties is uit gelegd dat in verhouding met andere bedrijven, de manier waarop wij de nabetaling onder gebracht hebben voor het grootste deel der men sen voordelig uitvalt. Voor enkele personen viel het wat onvoordelig uit maar daarom kan men het systeem niet veranderen. E.e.a. werd op een bord uiteengezet met voorbeelden die de heer Pavlicek toelichtte. Het ene voorbeeld betreft de wekelijkse bijbetaling van 5,(onder kolom bijzondere beloning) en het andere voorbeeld de 'latere nabetaling. Hieruit blijkt dat het gros van de mensen er voor delig mee uitkomt. De voorzitter zegt dat dit overzicht aan de O.R. is gegeven op verzoek van de Organisatie en spre ker hoopt dat het nu duidelijk is geworden en vraagt omdat het nogal ingewikkeld is, of hier over nog vragen zijn. De heer Seppenwoolde zegt dit een duidelijk voorbeeld te vinden en meent ook dat dit dan de beste manier is om dit probleem op te lossen. Vervolgens geeft de voorzitter een overzicht van de toestand, hoe die zich in België voordoet, zo dat de O.R.-leden hiervan ook op de hoogte blijven. Spreker zegt dat de volgende week de eerste spinmachines en getouwen zullen worden over gebracht. Het gebouw schiet goed op; we hopen na de vakantie te kunnen beginnen met weven. In België heeft men van 1-15 augustus vakantie; veel mensen beginnen echter 8 augustus reeds te werken; zij verkeren in de mening dat hun va kantie dan lang genoeg heeft geduurd. ïn augus tus beginnen we te draaien met een aantal ge touwen. In de fabrieksvakantie zullen Engelse monteurs beginnen met het opzetten van spin machines. De voorzitter zegt persoonlijk vrijdag een bezoek aan België gebracht te hebben. Tijdens dit bezoek is het de voorzitter opgevallen dat zonder dat er moeite voor wordt gedaan het wat de personeelsbezetting betreft storm loopt. We krijgen veel meer aanbiedingen dan we kun nen gebruiken. In tegenstelling tot Holland werken in België nog meisjes op de spin- en spoelmachines. Spreker zegt dat in het bijzonder de medewerking 18

Het Anker | 1966 | | pagina 18