8 uur extra te gaan reserveren tot vlak voor de vakantie. Willen ze dan toch snipperen dan kan dat van de gereserveerde uren; wij kunnen dan voor de va kantie nog de reacties afwachten. De heer Waanders is het er niet mee eens en zegt dat wanneer men dit gaat doen de mensen volgend jaar met andere eisen komen; de ervaring heeft wel geleerd dat de mensen op het punt van de collectieve snipperuren nogal afgunstig zijn. De voorzitter brengt hiertegen in dat dit geen probleem is, want in ieder geval wordt er 8 uur extra gereserveerd, dit om zichzelf te beschermen. Tot januari of februari wordt er voor alle ploe gen ook een hele dag gereserveerd (dus voor de F-ploeg 2x8 uur). De heer Seppenwoolde stelt voor het vakantie schema te laten zoals het nu is, als de mensen uit de F-ploeg toch doorwerken op vrijdag voor de vakantie, dan kan dat toch nog wel. De voorzitter is echter van mening dat men nu juist andere reacties krijgt door ze op genoemde vrijdag normaal te laten doorwerken. Daarom is volgens spreker de beste oplossing 1 dag hiervoor extra te reserveren dan is men altijd gedekt. Deze 8 uur moet men niet eerder vrij geven, dan een maand vóór de vakantie, na dat ieder individueel beslist heeft wat hij wil; op deze manier krijg je een goede reactie. De heer Seppenwoolde meent van de heer Kiers begrepen te hebben dat er geen behoefte is om op genoemde vrijdag te stoppen met de F-ploeg. De heer Kiers zegt dit niet gezegd te hebben maar dat het merendeel denkelijk, liever zal wil len werken en de uren voor zichzelf bewaren bv. voor een verjaardag; de 3 ploegen moeten toch al veel 's avonds werken. De heer Seppenwoolde brengt hiertegen in dat men het ook vanuit een ander standpunt moet bekijken. Dit jaar valt het allemaal nogal gunstig uit het volgend jaar misschien niet en dan krijg je moeilijkheden. Spreker is van mening dat we dit zo moeten la ten en dan komen vanzelf de reacties: als er enke len zijn die willen snipperen dan kan dat toch ook, vooral in de Weverij. De voorzitter herhaalt nog eens de oplossing voor dit probleem en zegt dat men een maand voor de vakantie de mensen een keus zal laten doen, doorwerken ja of nee. Voor degene die door wil werken kunnen de 8 gereserveerde uren worden vrij gegeven, maar voor degene die niet wil wer ken blijven ze gereserveerd en kunnen collectief opgenomen worden. Nu kan men deze regeling nog niet treffen, want men weet niet welke men sen het volgend jaar in de F-ploeg zullen werken. Spreker zegt nogmaals dit als een oplossing te zien om t.z.t. de mensen te laten kiezen. Wel zal men er rekening mee moeten houden dat wan neer er een klein gedeelte is, dat wil doorwerken, dit niet kan en men zal zich dan bij de meerder heid moeten aansluiten. Vervolgens vraagt de heer Kiers of het niet mo gelijk is dat de G-ploeg, die zaterdag vóór de vakantie (heeft dan vroeg) volgens het vakantie schema collectief stopt óók door kan werken. Hierop antwoordt de voorzitter dat hier absoluut niet toe kan worden overgegaan, omdat de er varing heeft uitgewezen dat de meeste mensen 's zaterdags met vakantie gaan. De heer Kiers zegt dit om te vragen om zoveel mogelijk snipper uren voor eigen gebruik te houden. De voorzitter zegt dat men nu eenmaal op zater dag weg wil en niet op zondag of nog later. De fabriek te laten draaien voor enkele personen is bedrijfseconomisch ook niet verantwoord. De heer Nijland merkt op zich niet voor te kun nen stellen dat het prettig is dat men vlak voor de vakantie nog moet beslissen over die 8 uur extra reserve-snipperuren. Spreker is van mening dat het toch beter is de mensen op korte termijn een uitspraak te laten doen. De voorzitter antwoordt dat dit niet zal gaan, om dat het nu nog niet bekend is wie er dan in de F-ploeg zit. Spreker zegt dat men deze maatregel moet zien om de mensen tegemoet te komen en vraagt nog maals of de heren ermede akkoord kunnen gaan dat men dit probleem op bovengenoemde manier oplost. De O.R. kan hiermede akkoord gaan. De heer Beunk merkt op dat volgens het concept- vakantieschema op St. Nicolaas de 3 ploegen nor maal werken en de 2 ploegen collectief enige uren snipperen; spreker vraagt of men i.v.m. het eerder vrij zijn van de 2 ploegen, geen moeilijk heden zal krijgen met de mensen uit de 3 ploegen. 17

Het Anker | 1966 | | pagina 17