Ondernemingsraadvergadering gehouden op vrijdag 3 Juni 1966 Aanwezig de heren H. Jordaan, G. J. van Putten, Js. Harbers, J. H. Seppenwoolde, A. Borkent, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Heu- ver, G. Kiers, G. Wessels, G. Tijhof, J. Leusink, W. Harbers, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. De heren J. Waanders en J. Bruins waren wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. De voorzitter opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom. Tevens zegt de voorzitter mede namens zijn echtgenote de O.R. hartelijk dank voor de fruitmand die zij t.g.v. hun 25 jarig hu welijksfeest mochten ontvangen. Alvorens tot de agenda over te gaan, zegt de voorzitter eerst een mededeling te willen doen betreffende de fabrieksvakantie in 1967. De vakantie voor 1967 van de Bouw- en neven- bedrijven en van de Textielindustrie in het noor den en oosten van Nederland is i.v.m. de va kantiespreiding officiéél vastgesteld op de eerste 2 weken van juli, dus van 3 t/m 15 juli 1967. De voorzitter zegt dit mede te delen i.v.m. de te bespreken vakanties voor 1967. Dit zal ook in de fabriek aangeplakt worden. 2a. Notulen vergadering 15 maart en 21 april 1966. Deze worden goedgekeurd. De in deze vergadering gestelde vragen worden door de heer Pavlicek beantwoord. 1. Vraag van de heer Kiers betreffende een te nemen proef om aan te tonen hoe groot de samen hang is tussen het aantal draadbreuken en de droge lucht. De heer Pavlicek zegt dat deze kwestie met de bedrijfsleiding besproken is en deze is het aloude probleem bekend. De enige oplossing voor dit probleem zou airconditioning zijn, maar dit brengt tè veel kosten met zich mee en is economisch be keken niet verantwoord. 2. Vraag van de heer W. Harbers betreffende grotere deuren in het Pakhuis Beek. Dit probleem is met de heer Bouma besproken. De reden dat men het voorstel van de heer Har bers niet over kan nemen is dat er van die keren dat er geladen en gelost wordt tè weinig auto's in- en uit het Pakhuis rijden, zodat het niet de moeite loont grotere deuren in dit pakhuis aan te brengen. De voorzitter licht e.e.a. toe en zegt dat de be doeling is om in pakhuis Belt papierrollen onder te brengen en dus met de herbouwing ook gro tere deuren zullen worden aangebracht, zodat de auto's in en uit kunnen rijden. Pakhuis Beek daarentegen is bestemd voor de normale soorten. 3. Vraag van de heer Tijhof betreffende nieuwe steekwagens met rubberwielen. De heer Pavlicek zegt dat ook dit probleem met de bedrijfsleiding is opgenomen. Na dit gesprek is gebleken dat men gedeeltelijk met oude en ge deeltelijk met nieuwe steekwagens werkt. De oplossing zou zijn om allemaal nieuwe steek wagens te nemen, maar deze komen er automa tisch steeds bij, doordat de oude steekwagens ver slijten. De voorzitter is dezelfde mening toegedaan en zegt dat eerst de oude steekwagens versleten moeten zijn voordat er nieuwe in gebruik kunnen worden genomen. De heer Kiers komt nog eens terug op zijn vraag (nr. 1) betreffende het probleem van de draad breuken en vraagt wat nu precies het antwoord daarop was. Dat airconditioning te kostbaar is, heeft de heer Kiers gehoord, maar is aan het probleem niets anders te doen? Hierop ontspint zich een discussie over allerlei hulpmethoden die wel eens gebruikt zijn om bv. door middel van vochtinbreng het aantal draadbreuken tegen te gaan. De eindconclusie is, dat waar deze kwestie draadbreukfrequentie een periodiek verschijnsel is, een grote investering als airconditioning niet verantwoord is. 14

Het Anker | 1966 | | pagina 14