en vergezeld van twee zwarte knechten komt de grijze vorst door het middenpad naar het toneel geschreden en terwijl hij links en rechts handjes moet schudden, klinkt het uit ruim 300 kelen „Dag Sinterklaasje, luister naar ons welkomst- lied". Het valt ons op dat de Sint er voor zijn leeftijd, hoewel wat krommer geworden, nog kras uitziet. Kennelijk gebruikt hij een middel tegen het ouder worden. De wetenschap staat voor niets, en zeker niet wanneer het om Sinterklazen gaat. De Sint vindt het prettig om weer in Rijssen te mogen zijn. Wat hem opvalt is, dat Rijssen de laatste jaren zo enorm is uitgebreid; dat is natuur lijk in het oog lopend wanneer je slechts éénmaal per jaar op bezoek komt. Overigens een compli mentje voor ons gemeentebestuur! Enkele kinderen mochten bij de Sint komen, zo zagen we o.a. Jelle Schulenburg, die zo graag Gerrit Hakkert eet nu stamppot met worst en spek. naar de televisie keek en dus niet op tijd naar bed ging. Enfin, met een belofte op beterschap en een handvol pepernoten van de Pieten liep het allemaal met een sisser af. Daarentegen kon Sint van Josje Reit alleen maar goede dingen ver tellen. Gelukkig dat er ook nog brave kindertjes zijn. Nadat enkele liedjes onder pianobegeleiding van mejuffrouw Vink ten gehore waren gebracht, mochten 4 kinderen van de familie Paauwe, t.w. Rita, Hansje, Fransje en Engelbert de Sint en Pieten een cadeautje aanbieden. De Sint kreeg een lekkere fles wijn, afkomstig uit een hem be kend gebied, terwijl de Pieten met een chocolade letter werden verrast. Al veel te snel was het moment van afscheid daar en nadat een tot ziens tot een volgend jaar had geklonken, was de pauze aangebroken. Gelukkig!! Daar is Sinterklaas. 11

Het Anker | 1966 | | pagina 11