Voetbal Ter Horst Co.-combinatie Reginox - Roba kon ontstaan. De 2e helft dan gaf een aantrek- lijke strijd te zien. Linkshalf Torn voerde enkele vastberaden char ges uit en wist zijn gebied voor geruime tijd schoon te vegen. Het viel ons op dat spil Kreij- kes het voorzichtig aandeed. Speelde zijn bles sure aan het kuitbeen hem nog parten of had zijn vrouw hem bezworen dat hij nu eens even keer onbeschadigd thuis moest trachten te komen? Op donderdagavond 16 juni mochten wij ge tuige zijn van een voetbalwedstrijd tussen een elftal van ons bedrijf en een team dat was samengesteld uit personeelsleden van de Regi nox en de Roba. Het schijnt dat regelmatig dergelijke wedstrij den plaats vinden in het kader van de een of andere bedrijfscompetitie en het verheugde ons dan ook zeer dat wij als redactie van ons be drijfsblad in de gelegenheid werden gesteld eens een wedstrijd bij te wonen. Toen wij op het veld aankwamen was de le helft van de strijd al enige tijd aan de gang. Het was zeer warm, zó warm dat er een dichte nevel over het terrein hing van damp en zweet. Uit deze mist hoorde men zo nu en dan kreten opklinken als „hier die bal" „Eppie, schieten". De stand bleek op dat moment al 2-0 voor Ter Horst te zijn, met nog ongeveer 5 minuten te spelen in de eerste helft. Gelukkig stak er tijdens de rust een zacht briesje op dat alle nare dampen verdreef, en zo ont rolde zich aan het begin van de 2e helft een kleurrijk schouwspel voor onze ogen. Wij zagen een blauwe en een rode doelman, spelers in het groen, in het geel, in het wit met rood, wit met blauw. Gelukkig gaf dit geen moeilijkheden om dat alle Ter Horst-mensen er behalve de keeper vrij groen bijliepen, zodat er geen verwarring Het spel ging gedurende enige tijd heen en weer zonder dat van een bepaald overwicht van een der partijen kon worden gesproken. Een knoert van Torn na een mislukte hoekschop belandde bij Kreijkes, die goed doorgaf naar v. d. Haar- Helaas strandde diens pass naar de rechtsbuiten op buitenspel- Dit was een mooie kans. Kort daarop volgde nog een mooi schot van Vlogtman, dat net over de lat vloog (de bal namelijk). Een nieuwe aanval van Ter Horst over de linkervleugel eindigde in een schot net naast het doel. Maar de tegenpartij liet zich ook niet onbe tuigd. Een overrompelende aanval rechts werd aanvankelijk gestopt maar de bal bleef voor het doel en na een korte schermutseling was het plotseling 2-1. De bal ging naar de middenlijn. Een combinatie v. d. Haar - Vlogtman liep op niets uit door een misverstand. Er volgden nu enkele aanvallen van de tegenpartij die vast besloten scheen om de gelijkmaker er door te drukken. De voorhoede geleid door een waardige midvoor met kale kruin, trachtte keer op keer door te breken, maar slaagde er niet in eensdeels doordat het samenspel niet altijd klopte, ander zijds door de verbeten tegenstand van onze beide backs, waarbij veteraan Poortman zijn mannetje nog prima bleek te staan. Op een vrije trap ge nomen door v. d. Haar kon Vlogtman niet lo pen, hij deed althans niets, en het scheen even 31

Het Anker | 1966 | | pagina 31