Ondernemingsraadvergadering op donderdag 31 april 1966 Aanwezig de heren H. Jordaan, G. J. van Put ten, J. H. Seppenwoolde, J. Spenkelink, J. H. Nijland, G. J. J. Beunk, J. Bruins, G. Kiers, G. Wessels, G. Tijhof, J. Leusink, W. Harbers, Js. Harbers, A. Borkent, V. K. Pavlicek en J. C. Torn. De heren J. Waanders en J. Heuver waren we gens ziekte verhinderd deze vergadering bij te De Voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. Spreker zegt het kort te kunnen maken, want er is maar één mededeling te doen n.l. betreffende de winstdeling. In de hedenochtend gehouden vergadering van de Aandeelhouders zegt de Voorzitter dat besloten is het winstaan deel over 1965 dat dit jaar zal worden uitge keerd vast te stellen op 3%. Spreker zegt niet te weten wanneer de uitbetaling van het winst aandeel plaats zal vinden; dit zal nog wel enige weken duren. De heer Beunk meent hieruit te kunnen conclu deren dat het bedrijf toch wel goed gedraaid heeft. De Voorzitter zegt dat het inderdaad zo is, maar is tevens van mening dat het nog wel beter ge kund had. Zoals u weet, aldus de Voorzitter, zitten wij momenteel wat het personeel betreft met een onderbezetting daartegenover staat dat er toch wel behoorlijk veel orders binnen komen; de prijzen en kosten worden echter hoger. Toch zegt de Voorzitter van mening te zijn dat, om betere resultaten te kunnen krijgen, de produktie enigszins opgevoerd zal moeten wor den. Wat het bedrijf in België betreft, zegt spreker dat daar dit jaar nog niet veel resul taten van te verwachten zijn. Toch kon steeds het opgestelde bouwschema worden opgevolgd. Er wordt gehoopt aldus spreker dat op 1 juli de fabriek onder de kap zit, zodat de weefgetou wen overgeplaatst kunnen worden en in augus tus (wat oorspronkelijk in de bedoeling lag) de Weverij kan draaien. Het plan is dus om direct na de vakantie te gaan beginnen. Met de Spinnerij zal het echter moeilijker liggen dan met de Weverij het geval is. De Voorzitter zegt dat wanneer alles draait, het^^ wel eind oktober of november 1966 zal zijn. De heer Van Putten is echter van mening dat het al met al nog wel vlug is gegaan. De Voorzitter geeft dit toe, maar men heeft dan ook van iedereen de volle medewerking. De heer Van Putten vraagt of er zich veel men sen aanmelden om bij Ter Horst te gaan werken. De Voorzitter antwoordt dat de mensen de deur plat lopen. Spreker zegt vervolgens dat men de Spinnerij in 2 ploegen wil laten draaien en de Weverij in 3 ploegen. Wat betreft het kopen van garens zal men nog steeds bij moeten blijven kopen. Er kunnen zich echter ook omstandigheden voordoen dat men geen garens bij zal hoeven te kopen. Het is aldus de Voorzitter toch beter dat men „wat" garens bij blijft kopen, dan dat men alles zelf moet maken. Uit het feit dat men met het bouwschema bij is,£ meent de heer Seppenwoolde te kunnen conclu-™" deren dat in België voldoende bouwvakkers zijn; of is het zo dat Ter Horst voorrang wordt ver leend De Voorzitter antwoordt dat men inderdaad wel genoeg bouwvakkers heeft; aan de andere kant is men er ook wel op gebrand dat het bedrijf zo spoedig mogelijk klaar komt. De heer Js. Harbers komt nog eens terug op de winstdeling en vraagt of de voorwaarden die hieraan verbonden zijn gelijk zijn gebleven en wanneer de steekdatum is. De Voorzitter antwoordt dat de voorwaarden precies gelijk zijn aan voorgaande jaren. 28

Het Anker | 1966 | | pagina 28