Vergadering Contactcommissie te Holten op dinsdag 15 maart 1966 De Contact-Commissie adviseert om ook te Holten een enquête te houden. De Voorzitter kan zich hiermee verenigen echter voorop ge steld dat het eventuele werken met 85 dan wel 88 uur, afhankelijk moet worden gesteld van het feit dat het organisatorisch mogelijk moet zijn dat deze tijden gedraaid kunnen worden; men moet b.v., wil men 88 uur werken, ook de beschikking hebben over b.v. touwstellers, poet sers e.d. Aanwezig de heren H. Jordaan, E. D. Stam, J. Kolkman, H. C. G. Grootherder en V. K. Pavlicek. De vergadering wordt met een kort welkomst- ^^^voord door de Voorzitter geopend. De notulen van de vergadering van 7-12-65 worden doorgenomen en de vraag wordt gesteld of men n.a.v. deze notulen op- of aanmerkingen heeft; dit niet het geval zijnde, worden de no tulen goedgekeurd. Personeelsbezetting: Dit punt wordt ter sprake gebracht waarbij blijkt dat de personeelsbezet ting te Holten nog vrij redelijk is. Opgemerkt wordt dat zij te Rijssen zorgen baart. Hierbij komt dat er in Rijssen zeer veel zieken zijn, ter wijl in Holten het ziekte-cijfer erg mee valt. Werktijdregeling 2e kwartaal 1966 De Voorzitter deelt mede dat in de hedenoch tend te Rijssen gehouden O.R.-vergadering wederom het punt naar voren is gebracht hoe het bedrijf in het 2e kwartaal zal werken n.l. 85 uur of 88 uur in 2 weken voor de 2 ploegen. •Besloten werd om weer 'n enquête te houden in die afdelingen welke met het systeem van A- en B-poegen werken, om te zien of deze gedeelte lijk 85 of 88 uur zouden kunnen werken. De Voorzitter vraagt thans aan de leden van de Contact-Commissie wat men op dit punt in Holten zou moeten doen. Wat het bedrijf betreft zo verkeren wij in de gelukkige omstandigheden dat wij door vele orders de mensen nog 88 uur kunnen laten werken. Aan de andere kant is het echter bekend dat er vaak onder de jongeren het streven bestaat om door 85 uur te werken elke zaterdagochtend vrij te hebben. De Commissie brengt naar voren dat men zich die 3 uur 's zaterdagsochtends eventueel wel zou kunnen redden. Rondvraag De heer Stam en de heer Grootherder brengen naar voren het punt van de minder goede en kleinere copsen. Gevraagd wordt of het tarief nu nog wel juist is bij deze kleinere copsen. De Voorzitter be looft e.e.a. op te zullen nemen. Gereserveerde snipperuren De heer Grootherder vraagt of deze snipper uren niet vrij gegeven zouden kunnen worden. De Voorzitter deelt mede dat dit punt ook hedenochtend te Rijssen ter sprake werd ge bracht waarop besloten werd de reserve-uren vrij te geven. De reserve-uren zullen thans ook te Holten vrij gegeven worden, omdat de Contact-Commissie dit nu ook unaniem advi seert. Centrale kast voor reserve-onderdelen De reserve-onderdelen zijn momenteel over de werkbanken verdeeld; de heer Kolkman sugge reert om een centrale kast te laten aanbrengen waar de reserve-onderdelen in ondergebracht kunnen worden. Dit zal aan de bedrijfsleiding doorgegeven worden. Deur z.g. compressor-kast Deze kast is tegenwoordig op slot; dit zou voor bepaalde personen, die regelmatig in deze kast moeten zijn, lastig zijn. Ook dit punt zal met de bedrijfsleiding opge nomen worden. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voor zitter onder dankzegging aan de Commissie leden voor hun opkomst, de vergadering. 27

Het Anker | 1966 | | pagina 27