In memorial» G. W. Witten Na een langdurig ziekbed is op 9 maart j.l. van ons heengegaan Gerrit W. Witten oud 43 jaar. Alhoewel hij eerst enkele jaren geleden bij ons in dienst trad, aanvankelijk werk zaam als spinner later als draadbreuk- teller, heeft hij zich gedurende deze korte tijd doen kennen als een prettig persoon die goed met zijn collega's kon opschieten en die steeds de hem opgedragen werk zaamheden tot volle tevredenheid van zijn bazen heeft vervuld. Wij verliezen in hem een gewaardeerde kracht- Voor zijn vrouw en kinderen zal zijn heen gaan zeer zwaar te dragen zijn. Wij hopen dat het hun gegeven zal zijn om de kracht te vinden dit smartelijk verlies te kunnen dragen. Moge hij rusten in vrede. te hebben, wel dat er een deputatie uit de Spin nerij op kantoor is geweest. De heer Borkent zegt dat er helemaal geen actie is geweest. De heer Pavlicek zegt dat dit bijzondere om standigheden waren; daarom heeft men de mensen ook direct op kantoor laten komen. De heer Kiers zou graag eens zien dat nagegaan werd hoe groot het onderling verband is tussen te droge lucht en het aantal draadbreuken, 's Winters als de verwarming aanstaat en als het vriest komen er veel meer draadbreuken voor. De heer Kiers vraagt of hier nog nooit een proef mee is genomen, hoe groot het verschil is; dit zou spreker erg graag willen weten; het moet toch mogelijk zijn om aan te tonen hoe die ver houdingen liggen. De Voorzitter belooft dat hiernaar zal worden geïnformeerd. De heer Js. Harbers merkt op dat dit niet een kwestie is van de laatste tijd; de oudere wevers aanvaarden dit dan ook, vandaar de uitdruk king dat vooral bij oostenwind de jute erg slecht loopt. De heer Kiers meent dat dit niet alleen in de produktie scheelt, maar de werknemers moeten dan ook harder werken. De Voorzitter zegt dat in die gevallen met veel draadbreuken toch wel met toeslagen gewerkt wordt. De heer Kiers begrijpt ook wel dat e.e.a. moei lijk is, maar merkt op dat men niet alléén méér produktie, doch ook betere produktie zou heb ben, wanneer er minder draadbreuken zouden zijn. De Voorzitter belooft dat zal worden onderzocht of hierover gegevens te verkrijgen zijn. Verder zou de heer Kiers zijn waardering uit willen spreken voor de zeer prettige behande ling van 4 werknemers die i.v.m. de gladheid 's morgens om 6 uur (dus uit de nachtploeg) niet naar huis vervoerd konden worden. De Voorzitter dankt de heer Kiers voor deze woorden. De heer Harbers vraagt of het niet mogelijk is grotere deuren in Pakhuis Beek te plaatsen; dit zou een grote arbeidsbesparing geven met het lossen en laden. De Voorzitter zegt dat hierover reeds gesproken is; hiernaar zal nog eens worden geïnformeerd. De heer Tijhof vraagt of men in de Pakkerij nieuwe steekwagens zou kunnen krijgen met rubberwielen; in de Pakkerij zijn n.l. nog alle maal oude steekwagens. De Voorzitter zegt dat ook hiernaar zal worden geïnformeerd. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter onder dankzegging de Vergadering. 26

Het Anker | 1966 | | pagina 26