dus neer op plm. 15%. De aflevering van orders is hierdoor gestagneerd, veel klanten vragen dringend om directe levering van orders; qua bedrijf is er dus niets veranderd. Voor de 3 ploegen heeft het eerste kwartaal geen ^^kmoeilijkheden gegeven en kunnen we dit voor ^^het tweede kwartaal ook zo laten. De grootste moeilijkheid ligt weer bij de A- en B-ploegen (Weverij en een gedeelte van de Ka- landerij); terwijl ook over de werktijd van de G- en D-ploegen weer gesproken zal moeten worden. De Voorzitter vraagt wat men denkt nu te zul len moeten ondernemen. Spreker zegt dat men weer het systeem van de vorige keer kan volgen, de mensen kunnen dan weer kiezen uit de 3 mogelijkheden en dit op een formulier invullen. Sommigen menen dat dit niet nodig is omdat de mensen zich bij de eerste keer reeds hebben uitgesproken. De Voorzitter is echter van mening dat wij, om dat wij de mensen de vorige keer in de gelegen heid stelden te laten kiezen, dit nu evenzo moet gebeuren. Spreker stelt voor om als O.R. te beslissen de werktijdregeling te laten zoals ze is; zijn er echter mensen die het 2e kwartaal toch liever anders willen gaan werken, dan kunnen ze dit bij de baas opgeven. Een van de leden zegt de samenloop van om standigheden te betreuren, n.l. dat de werktijd regeling van de weverij aangepast is aan de vrije zaterdag, doch is van mening dat men zich nu wel zal moeten aanpassen; als de andere O.R.- leden e.e.a. willen nemen zoals het nu is, wil spreker dit ook wel doen. De Voorzitter vraagt of men met het voorstel akkoord kan gaan. De O.R. kan hiermee akkoord gaan. 2 c. Reserve Snipperuren. Omdat er geen bijzonderheden zijn, welke reden zouden geven om de reservesnipperuren nog te reserveren, stelt de Voorzitter voor deze vrij te geven zodat de werknemers hiervan gebruik kunnen maken. De O.R. kan hiermee akkoord gaan. 2d. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. De Voorzitter deelt mede dat het de vorige week maandag (7 maart j.l.) een feit is geworden dat door Ter Horst Co. een nieuwe N.V. in België is opgericht. De gunning heeft vorige week reeds plaats ge had en hedenochtend zou men beginnen te bouwen. De bouwvergunning was met een half uur klaar; de volgende ochtend was de gemeente reeds bezig de weg aan te leggen, dus alles gaat daar belangrijk vlugger dan hier. Met de staalcon structies wordt hedenochtend begonnen en die moeten in 5 weken staan. Bovengenoemde fabriek in België heeft geen enkele invloed op de aanname van nieuw perso neel hier. Wat wij hier aan personeel kunnen krijgen nemen wij wel aan omdat er nog steeds grote vraag is naar onze produkten. Het is dan ook beter niet te laat te zijn met de gestelde levertijd omdat dit juist onze sterkte is. De orders die we beloven af te leveren op de door de klant gevraagde levertijd moeten we ook op die tijd afleveren, anders benadelen we ons zelf. De Voorzitter zegt te hopen dat de opzet in België naar wens zal verlopen. De heer Nijland vraagt of men wel personeel voor dit bedrijf kan krijgen. De Voorzitter ant woordt bevestigend. Van de regering hebben we alle medewerking, het gaat alles veel vlug ger dan hier in Nederland. Wij hier in Neder land hebben nog een pré, maar dat is ook sterk aan het verdwijnen; de kosten worden steeds hoger. Voor een bedrijf dat nog moet beginnen is het geen slecht teken dat er zich reeds zoveel mensen hebben aangemeld. Kinderbijslag. De heer Pavlicek deelt mede dat i.v.m. Palm pasen er naar zal worden gestreefd de Kinder bijslag de 13e week uit te betalen. (Dus in de week van 4 t.m. 9 maart 1966) 2e. Rondvraag. De heer J. H. Seppenwoolde vraagt of de Voor zitter het geval met de koude van maandag morgen heeft gezien als een indirecte staking of als een algemeen protest. De Voorzitter antwoordt hiervan niets gehoord 25

Het Anker | 1966 | | pagina 25